Приоритетен проект през следващите две години за Община Марица е ремонтът и разширението на Голямоконарско шосе. „Голяма част от трасето, което е в сервитута наОбщина Пловдив, е изградено, като проектът е прехвърлен в Община Марица. В момента приключват отчуждителните процедури на имоти, за да може може проектът да бъде внесен в областна администрация, която да издаде право на строеж и да стартира процедурата по избор на изпълнител", обясни кметът на община Марица Димитър Иванов. Той прогнозира, че процедурата може да бъде задвижена до 9 месеца. Стойността на проекта е около 56 млн. лв.
Димитър Иванов подчерта, че изграждането на Голямоконарско шосе е в интерес на жителите и бизнеса в региона. За реализацията му има добро взаимодействие с кмета на Община Пловдив Костадин Димитров.
Преди два месеца правителството одобри над 3,9 млн. лв. по насърчителната мярка за изграждане на пътна инфраструктура в Община Марица за инвеститори клас А. С тях ще бъде изградена общинска пътна мрежа до завода за автомобилни части на Зиес Юръп в индустриалната зона на Община Марица. Инвестицията на компанията е в размер на повече от 18 млн. лв., като предвижда разкриването на 101 нови работни места.
Кариера за пясъци и чакъли край Първенец няма да има, съобщи в профила си във Фейсбук кметът на община "Родопи" Павел Михайлов. Пловдивската инспекция по околната среда и водите не е одобрила осъществяването на инвестиционното предложение за изграждане за кариера за добив на пясъци и дребни чакъли в местността "Иванчовата чука" край село Първенец...
От пловдивската клиника "Медикус Алфа", в която почина 6-годишния Ангел, заявиха днес, че ще предприемат законови действия срещу част от протестиращите на 3 май, които са проявили агресивни и вандалски действия. В декларация управителят на здравното заведение д-р Динко Младенов изразява загриженост от факта, че по време на протеста е нарушена..
Трима са задържани за побоя над четирима мъже пред пловдивско заведение след направена забележка за изключване на двигателя на колата, за да не вдишват бензиновите изпарения. Биячите са от Пазарджик и региона, като във фаталната нощ са били служители в известна пловдивска охранителна фирма. Случаят е от 30-ти април, но стана известен едва..
Кметът на община Карлово забрани тротинетките и велосипедите по тротоарите и в пешеходните зони в града. В заповедта на Емил Кабаиванов се уточнят и пешеходните зони - улиците „Водопад“ и „Гурко“, площадите „20-ти юли“ и „Васил Левски“ и на Общинския пазар. Със същата заповед в посочените райони е забранено и движението на велосипеди, с..
Предметът по добродетели и религии може да бъде въведен най-рано през учебната 2026/2027 година в първи клас, каза пред журналисти в Пазарджик министърът на образованието Красимир Вълчев. Той добави, че това ще бъде изцяло светско образование. Министърът отбеляза, че няма да има задължителен час по религия, а задължително избираем час. Този термин..