Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Белово протестира срещу публичната продажба на парка в града

Снимка: BTA

Жителите на община Белово протестираха срещу опитите да бъде продаден най-големият парк в града. Те обвиняват предишния кмет на общината и настоящ председател на ОбС Костадин Варев, че е допринесъл за натрупването на фиктивни задължения към частни фирми, които чрез съдебен изпълнител искат да придобият парка. 

Жителите на Белово са изненадани, че бившият кмет и настоящ председател на ОбС Костадин Варев е преобразувал имота от публична в частна общинска собственост, без това да е гласувано в общинския съвет.

В навечерието на местните избори през 2023 година бившият кмет е подписал нотариално заверено споразумение, с което е признал че община Белово дължи 1 680 000 лева на строителна фирма. Парадоксално е, че за тази сума няма извършена дейност и сега паркът е запориран и е обявен за публична продан, каза кметът Стойко Стефанов.

За случая е сигнализирана прокуратурата. Протестиращите настояват за стопиране на изпълнителното дело по изземването на имота, докато не приключи разследването по казуса. Жителите на Белово настояват за оставката на Костадин Варев.         


По публикацията работи: Неда Велкова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Тежка катастрофа взе жертва на Околовръстното, дете е в болница

Жена загина при тежка катастрофа на Околовръстния път на Пловдив тази вечер след 19 часа.  На разклона за Първенец и Златитрап лек автомобил Мерцедес, управляван от жената, навлиза в лентата за насрещно движение и се блъска в товарен автомобил.  Тя загива на място, а  в болница е откарано малко дете. Движението в участъка е спряно и в двете посоки, като..

публикувано на 16.04.25 в 20:35

Съдът пусна срещу 25 000 лева Георги от делото "Дебора"

Пловдивският районен съд пусна под гаранция от 25 000 лв. Георги Георгиев от Стара Загора, който е подсъдим за насилието срещу Дебора Михайлова. Съдът се е мотивирал с това, че Георгиев е почти две години в ареста. Освен това съдебният състав е преценил, че Георги няма как да се укрие.  Адвокатите на подсъдимия обаче ще обжалват гаранцията пред окръжния..

публикувано на 16.04.25 в 20:16

Ученици събраха благотворително хранителни продукти

Ученици от 11 училища, които са част от Пловдивския ученически парламент, се включиха в набиране на трайни хранителни продукти в подкрепа на хора, които подпомага благотворителната организация „Каритас“. Учениците от СУ „Св. Климент Охридски“, СУ „Цар Симеон Велики“, ПГ по Битова техника, ХГ „Св.Св. Кирил и Методий“, ЕГ „Пловдив“, ЕГ „Иван..

публикувано на 16.04.25 в 15:20

Отвориха ценовите оферти за санирането на НБ "Иван Вазов"

Три от общо четири останаха фирмите, които участват в обществената поръчка за саниране на инженеринг на НБ „Иван Вазов“ Пловдив – това стана ясно, след като днес бяха отворени ценовите оферти на кандидатите. Най- ниската предложена  цена е 2 457 000 лева без ДДС при лимитна цена на община Пловдив от 2 725 400 без ДДС.  Другите две оферти са  2 712..

публикувано на 16.04.25 в 15:16

На опасното кръгово за Асеновград монтират нови 12 знака и 12 табели

За повишаване безопасността на движение при кръговото кръстовище при 14-и км на второкласния път Пловдив – Асеновград се монтират нови пътни знаци. Предприетите дейности при кръстовището при град Пловдив са в изпълнение на мерките в Плана за действие за обезопасяване на участъците с концентрация на пътнотранспортни произшествия. В момента се..

публикувано на 16.04.25 в 13:26