Общинският съвет на Садово ще гласува увеличение на местните такси и цени на услугите в общинската администрация. Предложението е част от дневния ред на днешната общинска сесия и публикувано на интернет страницата на местната управа.
Един от мотивите за поскъпването е, че за част от услугите сегашните цени не възстановяват пълните разходи на общината по предоставянето им.
Предвижда се таксата за ползване на общински площи и терени с търговска цел да нарасне от от сегашните 50 ст. дневно на два лева и от 10 лева месечно - на 30 лв.
Увеличават се и цените за всички технически услуги в общината. За първи път се определят такси за гробни места като до 15 години тя е 100 лв., а за вечни времена - 200 лв.
Ще бъде променена и наредбата за размера на местните данъци в община Садово. Една от причините тук е разграничаване на коефициентите за екологичния компонент на леките автомобили, снабдени с двигатели Евро 4 и Евро 5.
Съветниците ще разгледат и предложение от председателя на Общинския съвет относно приемане на План за дейността на Общинския съвет за първото полугодие на 2025 година.
„Младежки център Пловдив“ ще отбележи Международния ден на младежта с поредица от събития. Предиобед ще има функционална тренировка, водена от професионални треньори. В късния следобед в зала „Метеор“ ще започне „Жива библиотека“ – среща, в която вдъхновяващи личности от различни професионални и житейски сфери ще споделят своя опит, трудности и..
Нерегламентиран транспорт на дребни преживни животни е установен днес в Пловдивска област. Около 16:00 часа, на пътя между селата Скутаре и Малък Чардак, полицейски патрул спрял за проверка товарен автомобил, в който се превозвали животни. Заради въведените ограничителни мерки срещу разпространението на шарка дежурните от Районното полицейско..
Поради авариен ремонт на ВиК – Пловдив, тази вечер (11 август) от 18:30 до 22:00 часа се затваря за движение ул. „Брезовско шосе“ в участъка от бул. „Северен“ до ул. „Веслец“. От ОП „Организация и контрол на транспорта“ съобщават, че маршрутите на автобусни линии 15 и 9 ще бъдат променени за времето на ремонта, както следва: Линия№ 15..
Само през изминалите почивни дни в Пловдивска областта са засечени шестима пияни шофьори, един от които е седнал зад волана под влиянието на наркотици. В Пловдив 63-годишна жена била заловена с 1,7 промила, а 43-годишен мъж – с над 1,4 промила. Друг шофьор на 47 години управлявал с над 1,8 промила, а 31-годишен – с повече от 2 промила и положителна..
Пожар избухна следобед в сухи треви и храсти в пловдивския район "Тракия", близо до Ботаническа градина и бившата Белодробна болница. В близост има и електрическа подстанция. Образува се силно задимяване в района. На мястото бяха изпратени шест екипа на пожарната. "Пожарът вече е локализиран и няма опасност за хората в близост", съобщи за Радио..