Възстановено е електрозахранването във всички населени места в област Смолян, съобщи заместник областният управител Адриан Петров.
Аварийни екипи на електроразпределителното дружество отстраниха днес авариите, оставили без ток селата Богутево и Студенец в община Чепеларе.
Проблемите по електропреносната мрежа в Смолянско през последните дни бяха свързани с прекъсване на електропроводи и далекопровод след падане на заснежени дървета върху жиците.
Пътищата в област Смолян са проходими при зимни условия, трасетата се почистват и опесъчават. Ограничено е движението на товарни автомобили с ремаркета и полуремаркета през прохода Превала, според информация от Областното пътно управление.
Затворени за движение на всички превозни средства са пътищата Лъки – Момина вода и Момина вода – Рожен, поради снегонавявания и паднали дървета. Семейство с две деца е затънало с кола вчера в преспите по пътя от Момчиловци към хотел в община Лъки. Екип на пътноподдържащата фирма е спасил семейството, оказало се в снежна блокада.
Парламентът ще изслуша министър-председателя Росен Желязков за проблема с GPS сигнала при кацането на самолета на председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен на летище Пловдив. Това е първа точка в програмата на Народното събрание за днешния пленарен ден. Изслушването беше включено в дневния ред по предложение на Атанас Атанасов от..
Информационна среща, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото в България, ще се проведе в Пловдив. Участие ще вземат министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов, министърът на електронното управление Валентин Мундров, министърът на правосъдието Георги Георгиев, министърът на околната среда и водите Манол Генов и..
Втори ден продължава кръводарителската акция в Драматичния театър в Пловдив. Кръводърителите ще получат безплатни билети за постановката „Без кръв“, с която се открива фестивала „Сцена на кръстопът“. Акцията е от 9:30 до 13:00 часа във фоайето на културната институция. Там ще има мобилен пункт. Хората, които желаят да помогнат, но не могат да..
Млад моторист е загинал при тежка катастрофа на Околовръстното шосе при разклона за Марково. На място са изпратени екипи на полицията и спешна помощ. По първоначални данни мотористът се е блъснала в задната част на тежкотоварен камион. Движението в района е затруднено. Извършва се оглед.
Трагичната новина беше споделена от бащата на Сияна, който с пост в социалните мрежи, се прости с жената и призова да се молим за живота на малкия ѝ син Марти, който все още е в кома в "Пирогов". Повече от две седмици животът на Христина Здравкова беше поддържан изкуствено, след като мозъкът на младата жена отказа да функционира, а сърцето ѝ се..