Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Празничните концерти на открито в Пловдив продължават

2
Снимка: Disco Fever Live Band

Продължават празничните  събития, организирани от община Пловдив в почивните дни.

Днес, 28 декември, на откритата сцена на площад „Стефан Стамболов“ в 18:00 ч. започва концертът на Disco Fever Live Band -  формация, съставена от изявени и обичани пловдивски музиканти. Това са: Светлина Христова – вокали, Александра Иванова – вокали, Цветан Карабов - китари, вокали, Милен Димитров - китари, вокали, Атанас Атанасов - бас, вокали, Петър Марков – барабани.

Disco Fever Live Band изпълнява диско хитове от 70-те и 80-те години, припомняйки любимите песни на няколко поколения. Тяхното изпълнение, костюми и сценично поведение потопят публиката в един напълно различен свят, създавайки колорит и разнообразие и разбира се, провокирайки я да танцува неуморно в ритъма на диското.

Не пропускайте днес и концертите на сцената на Базар Капана в пространството над ул. Гладстон, до община Пловдив. 

В 12.00 часа ще чуем SKILL, а от 16.00 часа е концерта на Ивайло Стайков и Виктор Стамболов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Любен Хранов показва свои картини в Arsenal of art

Най-новата експозиция на художника Любен Хранов ще бъде открита тази вечер в галерия Arsenal of art, в Пловдив.  В галерията ще бъдат представени 18 негови платна, а изложбата ще бъде открита от художничката Моника Роменска.  „Името на изложбата е „Одисея мистика”, която всъщност е и безкрайно пътуване, защото мистиката присъства във всички..

публикувано на 28.08.25 в 09:35

Мира Папо представя нов сборник с хумористични разкази

Тази вечер в читалище „Алеко Константинов“ в Пловдив писателката Мира Папо ще представи две свои книги – сборника с хумористични разкази „Приключенията на отец Константин“ и наръчника „Рецептите на баба“. За авторката и нейното творчество ще говори поетесата Елена Диварова. За "Приключенията на отец Константин": Не съм предполагала,..

публикувано на 28.08.25 в 08:00

Огнен дракон ще шества по Главната улица на Пловдив

Два фестивала, свързани с кукленото изкуство, ще бъдат открити на 4 септември в Пловдив. Огнен дракон ще шества по Главната улица от Пощата до Римския стадион, на чийто площад ще се проведе огнено шоу. Акцията слага началото на фестивала за улично изкуство „ТheatAir“. Пловдивчани ще могат да видят улични представления на окрито, като..

публикувано на 27.08.25 в 12:27
Снимка - Радио Пловдив

Театър „Хенд“ и датският комик Паоло Нани със съвместен проект

В годината на своята 15-а годишнина Театър „Хенд“ ще представи в турне на световноизвестния датски комик Паоло Нани с емблематичния спектакъл „Джекил на лед“. Инициативата се реализира с европейско финансиране по Националния план за възстановяване и устойчивост и ще обхване четири български града – София, Пловдив, Габрово и Бургас. Това съобщи..

публикувано на 26.08.25 в 14:28

Преге - предаване за света на книгите, 23 - 29 август

В предаването за книги на Радио Пловдив на 23.08. 2025г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати“ Патрик Модиано. Нощна трева.152 стр., 4А, Колибри, 2025. Хакан Гюндай. Брънки. Разкази между два романа. 192 стр., ок.4А, Труд, 2025. Охара Доновецки. Кастинг за орисници. 320 стр., 4А, Парадокс, 2025...

публикувано на 26.08.25 в 11:27