От днес продължава ремонтът на път III-375 Пещера – Пловдив в област Пловдив, в близо 3,4-километровия участък между селата Йоаким Груево и Кадиево, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура".
Движението по трасето ще бъде ограничено, а превозните средства ще се пренасочват по обходни маршрути в района на Стамболийски по отсечките Ново село – Стамболийски и Брестовица – Перущица. Дейностите се изпълняват по договора за текущ ремонт и поддържане на републиканските пътища в област Пловдив и се очаква да приключат до началото на март т.г.
Ремонтът включва отстраняване на наносен пласт, почистване на отводнителните съоръжения, студено рециклиране на съществуващата асфалтова настилка и полагане на нов асфалт, попълване и профилиране на банкетите и др.
С изпълнението на предвидените работи ще се подобрят транспортно-експлоатационните качества и носимоспособността на настилката, отводняване на трасето и безопасността на движението.
От АПИ припомнят, че в края на ноември м. г. започнаха ремонтните работи по 7-километров участък от пътя в област Пловдив. Те се извършат в няколко етапа. Първият, включващ отсечката от Исперихово до кръстовището с път III-866 Стамболийски – Куртово Конаре при Вълев мост, вече е завършен.
Продължава ремонтът в отсечката от Вълев мост до кръстовището на път III-375 с общинския път за Стамболийски преди входа на с. Йоаким Груево, като трасето остава затворено до 15 януари. В този участък пътуващите ползват като алтернатива общинската и републиканската пътна мрежа в района на Стамболийски.
През август м. г. започна и ремонтът на 15 км от третокласния път Пещера – Пловдив в област Пазарджик. Асфалтовите работи в участъка Пещера – Бяга – Исперихово са завършени.
Предстои монтирането на пътните знаци и полагането на хоризонталната маркировка. Докато пътната сигнализация бъде поставена, в ремонтирания участък скоростта на движение е ограничена до 50 км/ч.
Пожарът, избухнал на сметището край село Шишманци, е потушен след шест часова борба с огъня. На място остават да дежурят два екипа огнеборци от пловдивската пожара. Те ще следят за повторни запалвания и ще извършват доохлаждане на отделни огнища. Дежурствата на екипите ще продължат до пълното обезопасяване на терена, уверяват от пожарната...
Пиян 19-годишен младеж се заби в оградата на къща в Перущица с джип "Волво“. Инцидентът е станал на кръстовище в града около 6 ч. тази сутрин, като младият шоьфьор не успял да овладее джипа, съобщават от пловдивската полиция. Пристигналите на място полицаи го тествали за алкохол, дрегерът отчел над 2 промила. За щастие няма пострадали при..
Възрастна жена от Пловдивска област предаде на „ало измамници“ сумата от 40 хил. лева. От полицият уточнават, че жертвата била хваната в капана по познатия сценарий, при който по телефона била убедена от мъж, че участва в акция за залавянето на телефонни измамници. Така, въвлечена в един от най-широко разпространените лъжовни сценарии,..
Пловдивската окръжна прокуратура ще повдигне обвинение за умишлено убийство на убиеца от „Столипиново“, който застреля вчера 37-годишната си жена и опита да се самоубие. Обвинението ще прецени и какви да бъдат мерките за неотклонение спрямо 44-годишния мъж с оглед на здравословното му състояние. Припомням, че вчера следобед в пред жилищен блок..
„Вандалският акт над сградата на Регионалния исторически музей в Пазарджик от вчера е не просто посегателство върху фасадата на една символна за града ни сграда. Това е посегателство върху паметта, културата и идентичността на Пазарджик .“ Това написа в профила си във Фейсбук кметът на Пазарджик Петър Куленски. Той припомня, че това не е първият..