Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Пазарджик близки на убития младеж Ангел Здравков искат справедлива присъда

| обновено на 15.01.25 в 08:26

В пазарджишкия окръжен съд продължава делото срещу убийството на 21-годишния Ангел Здравков. Преди повече от година той бе фатално прободен с нож от 18-годишния тогава Никола Райчев с мотив-ревност, заради момиче. 

Жестокото убийство бе извършено по сред бял ден, на 29 септември 2023-та година , в един от оживените жилищни квартали в Пазарджик. Без да подозира нищо, 21 годишният Ангел е бил нападнат в гръб, като един от ударите с нож е засегнал жизнено важна артерия.  Всичко това е станало пред погледите на много хора.  

След убийството тогавашният ученик Никола Райчев успява да избяга и да се укрие. След 10 дневно издирване, той бе задържан в близост до гарата в София. 

Според свидетелските показания Ангел не е познавал Никола, но той е станал жертва на ревност, като в основата е момиче, поддържало връзка и с двете момчета. 

Днешното заседание ще продължи с разпит на свидетели. Пред сградата на съда, близки на убития Ангел мълчаливо ще присъстват с искане за справедлива присъда.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Жена пострада при пожар в родопско село

66-годишна жена е с втора степен на изгаряния след пожар в селскостопанска постройка в неделинското село Изгрев.  Жената е пострадала тежко при опит да спаси намиращите се вътре животни.  Сигналът за пожара е подаден вчера около 16 ч на тел 112. На място е оказана медицинска помощ на пострадалата от екип на Спешния център в Златоград, след което е..

публикувано на 30.04.25 в 13:34

Борисов е разпоредил "ликвидиране" на "Браво Пловдив" от властта в Пловдив

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че лично е разпоредил на кмета на Пловдив Костадин Димитров да се раздели с хора, за които има дори и съмнение за връзки с контрабанда, фактът, че той се е съобразил с това, показва липса на зависимости. "Казах му всички, ако са имали такива договорки за управлението, мнозинства в общината още..

публикувано на 30.04.25 в 13:11

Арестуваха шефа на митницата в Пловдив за контрабанда на цигари на Паскал

 Информацията за задържането на директора на местното поделение на митницата Мирослав Беляшки беше потвърдена от софийска градска прокуратура, която наблюдава действията на Антикорупционната комисия и разследващите. Специализираната акция на Антикорупционната комисия КОНПИ в присъствието на ГДБОП тече от сутринта в митницата. Според БНТ Беляшки е..

публикувано на 30.04.25 в 11:09

Днес изтича крайният срок за данъчните декларации

Данъчната кампания за деклариране на доходите, получени от физически лица през 2024 г., приключва в полунощ днес, 30 април, за ползващите електронни услуги, и в 17:30 ч. за избралите да подадат формулярите си на хартия в офисите на приходната агенция. До този момент над 727 000 души са подали годишните си данъчни декларации пред НАП, като..

публикувано на 30.04.25 в 11:07

Ден на отворени врати в 101-и Алпийски полк

101-и Алпийски полк – Смолян организира Ден на отворените врати по повод 6-ти май - Ден на храбростта и празник на българската армия.  Целта на събитието е гражданите да се запознаят с дейността на Българската армия.   Посетителите ще могат да видят специализираното алпийско оборудване и техника на смолянските военни, която използват в..

обновено на 30.04.25 в 10:15