Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Археологическа разходка в края на януари

„Историята на Пловдив в 5 предмета от музея“ е събитието, което ще заинтригува всички, които са увлечени от археологията. 

Форматът е част от популярната поредица "Археология за всеки" и стартира на 25-януари точно в 10:30. Лектор и екскурзовод ще бъде Бояна Попова, най-новият член на екипа на Регионален Археологически музей-Пловдив. 

"Беседите от "Археология за всеки" са подходящи за любознателни хора от всички възрасти", сподели за Радио Пловдив Бояна Попова  и допълни още: 

"Независимо дали вече обичате археологията, или пък не знаете нищо за нея – „Археология за всеки“ е формат за всеки, който е увлечен от археологията като цяло. През настоящата 2025 година поредицата се радва и на своята нова визия."  

Местата са ограничени, затова е необходимо предварително записване – на място в музея, на телефон 032/ 624 339 или в социалните мрежи. Бояна Попова бе гост в предаването "Вход свободен" и разказа в детайли как ще протече самото събитие. Чуйте повече в звуковия файл. 




По публикацията работи: Станка Лазарова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Филм с пловдивски дух и бразилски ритъм

Д окументалният филм „Самба между тепетата“ е креативен проект, създаден от екипа на Пловдивска телевизия „Тракия“ . Автори са водещата Йоана-Криста Соколова и операторът  Станимир Симеонов, които откриват любопитни прилики между древния Пловдив и динамичния Рио де Жанейро. „Поводът да създадем филма беше Световното..

обновено на 23.10.25 в 16:05

Стихията Seya Nightingale

“Облаче ле бяло” е първата песен, с която малката Славея Иванова пленява сърцата на публиката в Шумен. Сред незабравимите детски спомени са и първите уроци по пиано, които получава от своя свако. В началото на 2024 година Seya дебютира с песента "Come" , която създават заедно с Илин Папазян - Ninio. “Изключително много му благодаря,..

публикувано на 23.10.25 в 10:27

Восъчни картини и древни послания в нова изложба

Само месец след представянето на „Тринайсет кода за изцеление на човешката раса“,  Ралица Стоянова продължава своя духовен и творчески път с нова , девета, изложба – „ Л емурийски код ове “, която ще бъде открита на 28 октомври, от 19. 00 ч аса, в „Арт Аспект Пловдив § Ключове и Перли “. „ Да, п очти..

обновено на 21.10.25 в 17:56

Деним уикенд през ноември в Пловдив

На 2-ноември в арт пространство Елизиум в Пловдив всички деним ентусиасти и всички бъдещи такива ще имат възможност да се потопят в свеета на "Денимът, свободната мода, фотографията и изкуството". Входът е свободен, а събитието стартира точно в 12:00.  „Деним уикенд“ е инициатива на Деним ентусиасти – Denimheads и техни партньори, започнала през..

публикувано на 21.10.25 в 17:28

Ела, ако се осмеляваш!

Почти на финалната права на октомври Ви отправяме покана за страшно забавно Хелоуин парти. Екипът на НЧ „Мустафа Кемал Ататюрк" в Пловдив ще очаква всички, които се осмеляват да бъдат част от най-зловещото приключение.  "Читалището се превръща в територия на чудовища, вампири и магьосници или едно "СТРАШНО ЗАБАВНО  ХЕЛОУИН ПАРТИ" - събитие, което..

публикувано на 21.10.25 в 16:56