Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Делото "Дебора" започва отначало

| обновено на 23.01.25 в 17:48

Съдебният състав по делото „Дебора“ се оттегля и процесът ще започнe отначало

До това се стигна след настояването на адвокатите на Георги Георгиев за отвод на целия съдебен състав с аргумента, че поне един негов член е предубеден и политически пристрастен. 

Досегашният състав от магистрати начело със съдия Порязова заяви, че като цяло няма основания за предубеденост, но пристъпват към това, за да няма пречки пред по-нататъшното развитие на процеса. 

Защитниците на подсъдимия обявиха, че съдебен заседател Румяна Апостолова е била пряко ангажирана в протестите в защита на Дебора Михайлова след разкриването на случая и освен това като член на формацията „Жени – ГЕРБ“ е публикувала пристрастни статии и е изразявала крайно мнение по темата. 

Това е недопустимо за съдебен заседател по това дело, настоя адвокат Петко Кънев. 

Засега не е известно кога ще бъде назначен нов съдебен състав за процеса. След като това стане, защитата на Георги Георгиев ще поиска отново неговото освобождаване от ареста под по-лека мярка за неотклонение.

Припомняме, че Георгиев е подсъдим за това, че е нанесъл рани по тялото на 19-годишната Дебора Михайлова от Стара Загора с макетен нож и е остригал косата ѝ. Той отговоря за общо три престъпления – за причинена с особена жестокост и по особено мъчителен начин за девойката многостепенна средна телесна повреда, за принуда и за закани с убийство. 

В началото на декември Пловдивският окръжен съд за трети път отмени определението на първата инстанция, с което беше изменена мярката за неотклонение на Георгиев от задържане под стража в парична гаранция.

Адвокатите на Георгиев потвърдиха, че на днешното заседание отново ще поискат освобождаването му от ареста с по-лека мярка.

Делото протича при закрити врати. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Символичен протест на музейните работници и Ден на отворените врати

Символичен протест за по-високи възнаграждения ще проведат тази събота 17 май специалистите от музеите и галериите в страната.  В недоволството, организирано от КТ „Подкрепа“, ще се включат и работещите в Природонаучния музей. Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49% -..

обновено на 17.05.25 в 12:16

Откриха труп в Марица

Труп на около 40-годишен мъж е открит в река Марица, в близост до моста на УХТ.  Тялото е било открито преди обед от доброволци, които почиствали речното корито.  На място има полиция. По първоначални данни по тялото няма данни за насилие. Засега друга официална информация за инцидента няма.

публикувано на 17.05.25 в 12:09

Двама ранени при катастрофа край Стряма

Две момчета са били ранени при катастрофа на пътя Пловдив-Брезово.  По предварителни данни край село Стряма кола се ударила в движещия се пред нея трактор, управляван от 43-годишен мъж. В болница са настанени 19-годишният шофьор на колата и негов спътник, на 15 години.  Двамата водачи - на колата и на трактора, са изпробвани за употреба на алкохол и..

публикувано на 17.05.25 в 10:35

Хиляди фолклорни изпълнители участват в Народен събор Пловдив

Над 4 500 изпълнители от цялата страна се включват в 10-тото издание на Народен събор Пловдив. То започна в петък и ще продължи до края на седмицата в парк Лаута. През трите празнични дни на сцените ще се изявят много фолклорни изпълнители, музиканти, танцови ансамбли. Включва се и единственият гайдaрски състав към Българската православна..

обновено на 17.05.25 в 09:33

Срутище затруднява движението по пътя Пловдив - Смолян

Паднала скална маса затруднява движението по пътя Смолян - Пловдив , съобщи за БТА дежурният в Областно пътно управление - Смолян. Срутището е близо до разклона за село Богутево, след Чепеларе в посока Пловдив. Движението се извършва в едната лента, обозначено е с пътни и светлинни знаци. Очаква се тежка техника, която да разчисти пътя...

публикувано на 17.05.25 в 09:18