Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Цвети Радева е носителят на голямата награда на БНР "Сирак Скитник"

На тържествена церемония Българското национално радио раздаде за пореден път годишните си награди.

Големият приз "Сирак Скитник" отиде в ръцете на Цвети Радева, която е водещ на фолклорното предаване "Имат ли песните спиране" по програма "Хоризонт". 

Наградата връчи вицепрезидентът Илияна Йотова.

Видеокастът "Говори..." на дирекция "Дигитални програми" взе наградата в категория "Радиопредаване, радиопроект, музикален проект или мултимедиен проект на БНР".

В категория "Радиожурналистика" бе отличен Георги Янакиев, водещ на "Гларуси и шамандури" по Радио Бургас.

Наградата "Златен глас" на фондация "Надежда Дженева", давана от журналиста Кеворк Кеворкян, взе Даниела Стойнова, която е кореспондент на БНР във Варна

За втора поредна година беше връчена наградата и в категорията "Професионализъм в ефира" за предаване или журналист от друга ефирна електронна медия. Призът получи колегата от bTV Светослав Иванов, водещ на предаването "120 минути".

На церемонията присъстваше генералният директор на Европейския съюз за радио и телевизия (ЕСРТ) Ноел Къран. 

Днес се навършват 90 г. от създаването на Българското национално радио. На тази дата през 1935 г. с указ на цар Борис ІІІ радиоразпръскването в България става държавна собственост.

Празничната програма продължава с концерт-спектакъл с участието на всички музикални състави на БНР, който ще звучи в ефира на националното радио от 19:00 ч.

През цялата 2025 г. ще продължат инициативите за 90-годишнината, като в началото на пролетта ще започне турне на Оркестъра за народна музика на БНР с диригент Димитър Христов, специален подарък за почитателите на фолклора и хубавата музика. Планирани са концерти в Добрич, Варна, Шумен, Русе, Плевен и Видин.

Всички тези събития на обществената медия се реализират с финансовата подкрепа на Министерството на културата.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Спор за жена е причината за жестокото убийство в Мадан

Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката.  Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..

публикувано на 27.11.25 в 16:59

Възстановенo е движението по ремонтиранoто Голямоконарско шосе

Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели.  Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..

публикувано на 27.11.25 в 14:14

Задържаха мъж в Пловдив, откраднал матраци за 77 000 лева

Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния.   Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..

публикувано на 27.11.25 в 13:59

За втори път кола връхлита аптеката на ъгъла на улиците "Богомил" и "Родопи"

Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа.  Инцидентът става след като  заради  отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..

публикувано на 27.11.25 в 12:48

Издирват млада жена, откраднала стоки за 120 лв. от дрогерия

Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..

публикувано на 27.11.25 в 11:22