Румънски шофьор на товарен камион е задържан за употреба на алкохол. 25- годишният мъж е спрян за проверка на улица „Карловска“, като още в началото на полицаите им направило впечатление неадекватното му поведение. Последвалият тест с дрегер отчел над 2,8 промила алкохол. Румънецът е дал кръвна проба за химически анализ. Срещу него е започнато бързо производство, задържан е за едно денонощие.
В Раковски е иззет лек автомобил Форд, шофиран от 48- годишна жена. Нейната проба отчела 1,4 промила алкохол, след като колата й се преобърнала в отводнителен канал край село Шишманци. Жената е в болница. По случая е образувано досъдебно производство.
В ареста е и 26- годишен пловдивчанин, шофирал без книжка и след употреба на наркотици. Колата му също е иззета.
Заради авария на водопровод част от град Сопот, в района на автогарата, е без вода. „От снощи е спукан един от главните водопроводи, който отвежда към ВМЗ. ВиК работи по отстраняването на проблема, а в рамките на работния ден водоподаването в Сопот изцяло ще бъде възстановено“, увери кметът на общината Станислав Стоенчев. Той уточни, че..
Днес ще бъде даден старт на строителството на нов триетажен корпус и мултифункционална зала към Начално училище „Христо Ботев“ в район "Северен" в Пловдив. Проектът е на стойност над 2 милиона и 600 хиляди лева и е част от Програмата на Министерството на образованието и науката за „Изграждане, пристрояване и реконструкция на детски ясли, детски..
Индивидуалните резултати на зрелостниците от държавните зрелостни изпити са обявени, съобщиха от Министерството на образованието и науката (МОН). Резултатите от държавните зрелостни изпити през сесия май-юни са публикувани в системата infopriem.mon.bg Проверката става с входящ номер и идентификационен код. Припомням, че..
Вечер, посветена на известният журналист, политически анализатор и автор на рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов ще се проведе в Първо студио на Радио Пловдив. Срещата започва в 18 часа, а модератори ще бъдат журналистът Георги Ангелов и ръководителят на катедра „Дизайн“ в АМТИИ доцент Александър Гьошев. Измина повече от..
Първото бойно дежурство на F-16 ще бъде поето най-рано през 2026 година. Това каза началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов на Учебен полигон „Корен“. Той допълни, че първият самолет, който пристигна през април, вече извършва полети и подчерта, че има достатъчно обучени пилоти, които да летят на изтребителите. Вторият F-16 кацна в авиобаза..