Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Два дни грипна ваканция за учениците от 5 пловдивски общини

Учениците от общините Карлово, „Марица“ и Стамболийски също ще имат грипна ваканция на 6 и 7 февруари. Допълнителните 2 дни са обявени със заповеди на кметовете Емил Кабаиванов, Димитър Иванов и Петър Неделев.

По-рано днес и кметът на община Хисаря Ива Вълчева също обяви 6 и 7 февруари за неучебни. 

Така към момента учениците от 5 общини в областта – Пловдив, Карлово, "Марица", Стамболийски и Хисаря, ще имат по-дълга почивка след междусрочната ваканция на 5 февруари.

От утре до 4 февруари включително децата в цялата Пловдивска област минават на онлайн обучение. Така учениците в 5-те общини ще се върнат в класните стаи на 10 февруари. 

Засега в най-голямата община от областта - Асеновград, няма да се обявява грипна ваканция. А учениците от община "Родопи" се връщат на училище на 6 февруари. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Адвокати протестират пред Съдебната палата в Пловдив

Адвокати излизат на ефективен протест, от 12 часа пред Съдебната палата в Пловдив. Това съобщи председателят на Адвокатския съвет на пловдивската колегия Пламен Бонев, като уточни, че решението е взето на заседание на 28 май. Адвокатите, облечени в тоги, ще настояват за защита на адвокатския труд чрез спиране на работа със системата за правна..

публикувано на 03.06.25 в 06:27

Достойно бъдеще у нас поискаха настоящи и бъдещи медици

Със скандирания „Бъдеще в България” и „Искаме промяна” десетки медицински специалисти в Пловдив отново протестираха с искане за достойно заплащане, подобряване условията на труд за по-добра грижа към пациентите.  Организатори и участници в протеста отново са настоящи и бъдещи лекари, медицински сестри, акушерки, лаборанти, рехабилитатори,..

публикувано на 02.06.25 в 19:36

Почина Божана Апостолова

Тази сутрин на 80 години  почина поетесата, писателката и издателката Божана Апостолова . Тя е лауреат на най-високото отличие у нас орден "Стара планина“ I степен за изключително големите си заслуги в развитието на българската култура. Основател на  Издателска къща " Жанет 45 ", което отпечата най-добрите български автори. Пловдивчанка..

обновено на 02.06.25 в 17:03

Катастрофа затрудни движението по Околовръстното на Пловдив

Катастрофа затруднява движението на околовръстния път на Пловдив, в района на разклоните за Белащица и Куклен. Сигналът е получен на тел. 112 след 15 часа.  По предварителни данни товарен автомобил "Ситроен" предприел ляв завой и отнел предимството на мотоциклет, чийто водач е транспортиран в болница за прегледи.  Пострадалият и шофьорът на колата са..

публикувано на 02.06.25 в 16:35

В Калофер почетоха паметта на Ботев и загиналите за свободата на България

В Калофер днес беше кулминацията на проявите, посветени на 149-та годишнина от гибелта на Христо Ботев. Стотици българи от цялата страна се стекоха в подбалканското градче, за да почетат паметта на поета-революционер и хилядите герои, паднали за свободата на България. Даниела Добрева с повече информация. Денят на Ботев започна в Калофер днес с..

обновено на 02.06.25 в 13:29