Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски.
„Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските райони за рехабилитация на общински пътища. Стойността на този проект е 7,9 милиона лева“, каза Павел Гуджеров.
Другият проект касае изграждането на подземна инфраструктура. В град Раковски тази дейност вече е осъществена.
„Подменени са и водопроводите в Момино, Шишманци и Чалъкове. Сега поетапно изграждаме канализационни мрежи поетапно в Стряма и Белозем. В момента е на пиключване проект на стойност 6 милиона в Стряма. След приключването му ще подадем още един проект за Стряма, който е на стойност 3 милиона лева“, обясни още кметът на Община Раковски.
Тази година продължава реализацията на проекта за ремонт на уличната мрежа в град Раковски, като в него са включени 33 улици. Половината от тях предстои да бъдат ремонтирани, а крайният срок изтича до месец май 2026 година.
„Вярвам, че ще се справим много по-рано. Понеже ние го реализираме, с общинско предприятие, вярвам, че ще успеем да направим икономия. И в рамките на същия бюджет да можем да изпълним по-голям обем от работа“, обясни още кметът.
Той допълни, че другият голям проект, който се реализира в Раковски, е строителството на спортната зала. Тя е с 600 места, а също и със закрит плувен басейн. Очаква се да бъде завършена към края на тази година.
Павел Гуджеров допълни, че единствените неразплатени средства на Община Раковски за миналата година, са в размер на 5 милиона и те са за строителството на мнофункционалната зала. Справката е подадена в Министерството на финансите.
„Финансирането на този проект е държавно. Ние не можем да инвестираме наши средства в него. Направили сме вече искането за плащане, но известно е, че тези искания малко се забавят. Но нямаме съмнения, защото държавата е гарант. Дори и с това забавяне, се надяваме, че правителсвото ще успее да направи необходимото и да отпусне средствата на общините, които да се разплатят със строителството“, каза още Гуджеров.
Цялото интервю с Павел Гуджеров можете да чуете в звуковия файл.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..