Кметът на Пловдив предлага управителят на Екобус Илко Търпов да бъде освободен от поста си в интерес на работата.
Общинското дружеството бе създадено през май 2022-ра година в мандата на бившия кмет Здравко Димитров и трябваше да закупи по програми, финансирани от ЕС електробуси, които да са част от градския транспорт.
Търпов е начело на предприятието от създаването му, след проведен и спечелен конкурс. Преди да подкрепи предложението за отстраняването Комисията изслуша ресорния заместник – кмет Ерол Садъков. Според него до момента Търпов работи мудно и няма проекти, с които да се кандидатства за закупуването на електробусите.
Садъков е уверил съветниците, че имат подготвен човек, който да реализира проекта, тъй като в момента има и отворени програми за финансиране. Име обаче не е посочил. В предложението е записано, че временният управител ще ръководи "Екобус" до провеждането на конкурс за избор на титуляр.
В общинското предприятие работят трима души.
Днес завърши рехабилитация на 11-километров участък от автомагистрала "Тракия“ в област Пловдив (от км 108 до км 119) в посока Бургас. В рамките на десет дни без прекъсване бе фрезована старата асфалтобетонова настилка, положена бе полимерна геомрежа, биндер и износващ плътен асфалтов пласт. Ремонтните дейности стартираха на 9 май и бяха изпълнени..
Около 6000 абитуриенти ще празнуват в Пловдив в четирите дни на баловете – от 23 до 26 май. Осигурени са всички мерки за безопасност на движението в града – уверяват от пловдивската полиция. Основно три са пловдивските хотели, които приемат баловете – това са „Санкт Петербург“, „Гранд хотел Пловдив“ и „Тримонциум“. Разпределението на празнуващите..
От Районната прокуратура в Пловдив уточняват, че 59-годишната жена била далечна роднина на обрания 69-годишен мъж от село Старосел. Преди около месец тя го посетила в дома му и откраднала парите, които били в една от стаите. Кражбата била извършена в периода от 22 април до 3 май уточняват от прокуратурата. Подаден бил сигнал в полицията. При..
Пловдивска област е на пето място по заплати в страната. Това показват данните на Териториалното статистическо бюро в Пловдив за първото тримесечие на тази година. Статистиците отчитат намаление при възнагражденията за първите три месеца на годината, в сравнение с последното тримесечие на 2024-та. Най-високи са възнагражденията в столицата –..
Непълнолетен, шофирал без книжка и след употреба на алкохол, е задържан в курорта Пампорово. От полицията в Смолян уточниха, че около 21:40 ч. в събота, полицейски екип е спрял за проверка лек автомобил „Пежо 307“, управляван от 17-годишен жител на Карнобат. Установено е, че младежът е неправоспособен, а при извършена проба с дрегер е отчетена..