И двамата седяха в хола: тя на любовния стол, той на дивана. Тя го погледна с копнеж. Но той не забеляза. Очите му бяха приковани в телефона. Тя не знаеше какво прави той, дали сърфира в мрежата, играе ли игра или планира. Всичко, което знаеше, беше, че чувстваше, че телефонът привлича повече внимание от нея....
Това е история, която е твърде позната на много двойки. Смарт телефоните са станали толкова неразделна част от живота ни, че често е трудно да забележим колко разсеяни сме станали. Но по-страшното е, че без да искаме всъщност неглижираме човекът до нас, като го караме да се чувства игнориран, пренебрегнат, самотен.
И със сигурност няма приложение, което да ни вкара в поправителен режим, освен ако ние самите не се вземем в ръце и не започнем разговор с партньора, но не като го критикуваме, а напротив - като подходим с любов, казва психологът Емилия Крушков.
Този споделен подход поддържа разговора конструктивно. Като признавате, че и двамата може да сте предизвикани да устоите на зависимостта от устройствата, е по-вероятно да работите в екип, за да се справите с проблема - със състрадание и откритост, но и с поемането на отговорност за собствените ви нездравословни навици.
"Друга добра идея е да определите някои ясни споразумения около използването на телефона. Например: Без телефони по време на хранене: Дръжте телефоните далеч от масата, за да създадете пространство за истински разговор. И още - започнете и завършете деня заедно, като отделите малко време, за да се свържете един с друг с някаква приятна дейност, защо не и специално създаден личен ритуал"
Ясните, конкретни цели, а не неясни намерения - ще улеснят отчетността и ще развият по-близка връзка помежду ви, съветва още психологът Емилия Крушков.
В Деня на любовта, тя бе наш специален гост в предаването "Вход свободен". Целият разговор е достъпен в прикачения звуков файл.
Със създателя и главен хореограф на частния професионален танцов ансамбъл “Българе” Христо Димитров се срещнахме, за да поговорим за историята и развитието на най- големия частен музикален колектив у нас. Вече 21 години Национален фолклорен ансамбъл "Българе" ярко присъства като една от културните визитки на страната ни с над 3 650 свои изяви у нас..
Никога не е късно за нещо ново в живота ни! Да, за успешните запознанства няма граници и ограничения! Те са възможни винаги, на всяка възраст и по всяко време! В "Уроци по щастие" разглеждаме една необходима, но често подминавана тема - Как да открием любовта след 45? Поколение - две назад, в нашата народопсихология почти се изключваше..
Първият международен фестивал за античен театър EX MACHINA ще се проведе между 3 и 5 април на Античния театър в Пловдив. Едно от основните автентични предназначения на Античен театър Пловдив – да бъде платформа за изява на антични театри, не се е реализирало от векове, след като през IV век, част от иначе добре запазения и реставриран..
С концерт и творческо ателие, в Пловдив, ще бъде представен проектът „Тайна в гората“, който включва албум с музика за деца, приказка и панорамна книга. Събитието е в събота, на 5 април, от 16.30 часа, в център по изкуствата „Галерията“. Малки и големи ще имат възможност да приключенстват с героите, да чуят на живо авторските песни, да..
Събитието, което ще се проведе на 1 април, от 17:30 часа е част от рубриката „Експонат на фокус“, която РЕМ – Пловдив започна в края на миналата година. На първото събитие беше показан сандъкът на пловдивския митрополит Натанаил Охридски и неговият митрополитски жезъл. Личността на митрополит Натанаил Охридски е сред достойните и важни фигури в..