Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зимната обстановка в региона засега е спокойна

| обновено на 18.02.25 в 09:32

В Смолянска област заради снеговалеж и почистване на пътните настилки са въведени редица ограничения за камиони по републиканската пътна мрежа в региона.  Между 1 и 15 сантиметра е новата снежна покривка в областта.  Въведени са ограничения за движението на автомобили с ремаркета и полуремаркета през прохода Превала, път Батак - Доспат, Доспат - Борино - Тешел и Девин - Михалково. 

Температурата на въздуха е между минус 7 и минус 1 градуса.  Най-много сняг е навалял в района на село Давидково, община Баните. Всички пътища от републиканската пътна мрежа се обработват.  Движението в областта се извършва при зимни условия. 

В област Пазарджик обстановката е нормална, при зимни условия. В родопската част на региона снежната покривка е 40 см, но всички пътища са отворени и проходими, с изключение на пътя Юндола-Велинград. Почистени са и пътните артерии в посока АМ „Тракия“. 

Към момента няма данни за селища без ток и вода. В община Пазарджик, 7 машини почистват улицитев града , както и пътищата към 30-те населени места, каза кметът Петър Кулински.

986 снегопочистващи машини обработват републиканските пътища. Продължава снеговалежът в цялата страна, като в областите Силистра, Разград, Русе и Търговище е обилен. Сняг вали и на проходите „Шипка“, „Превала“, „Република“ и „Пампорово“.  

„Обзорският“ проход е ограничен за движение за всички автомобили, поради обилен снеговалеж и паднали дървета. На място се работи мобилизирано, като се очаква до 3 часа трафикът на леки коли да бъде възстановен. 

Преминаването на тежкотоварни автомобили над 12 т е забранено в проходите „Пампорово“ и „Превала“.  



По публикацията работи: Севдалин Палаузов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Правителството и мнозинството са стабилни, въпреки противопоставянето

Когато говорим за изкуствения интелект, трябва да говорим и за естествения. Политическият интелект се сблъсква в момента с няколко предизвикателства - политически пейзаж и алтернативи.  Това заяви министър-председателят на България Росен Желязков, който се включи във форум на младежката организация на ГЕРБ. В него участва и лидерът на партията Бойко..

обновено на 20.07.25 в 16:50

Граждани спасиха гората край Козница от голям пожар

Граждани успяха да спасят гората край Козница от огнена стихия, съобщиха от Пожарната в Пловдив. Пламъците от запалени сухи треви застрашиха да се превърнат в опустошителен горски пожар край Подбалканския път. Огънят е забелязан от хора, които са били наблизо и сигнализират на тел. 112.  С подръчни средства и с бутилки с вода, те започнали да..

публикувано на 20.07.25 в 16:48

След 70 години в село Любен врати отвори храмът "Св. Илия"

На връх Илинден в село Любен, което е част от община Съединение, бе открит нов православен храм „Свети Илия“. В селото не е имало църква повече от 70 години. Първата копка бе направена през октомври миналата година. "Нека този храм бъде място за молитва, спокойствие и надежда за всеки, който приближи към него“, каза по време на церемонията..

публикувано на 20.07.25 в 16:09

Пожар гори в трудно достъпна местност над Батак

Пожар в трудно достъпната местност „Фотинска скала“ край Батак гасят огнеборци и горски служители. Огънят е избухнал в 6 часа сутринта, като към 14 часа е локализиран и се очаква до края на деня да бъде потушен. Теренът е част от територията на Държавното ловно стопанство „Борово“. Освен че теренът е на голяма надморска височина, той е..

публикувано на 20.07.25 в 14:47

Опозицията трудно понася успехите на кабинета "Желязков"

ГЕРБ няма нищо общо с арестите на кметове от опозицията, нито коментира съдебни решения, заяви лидерът на партията Бойко Борисов на форум на младежите на партията в Пловдив. Той подчерта, че всеки е невинен до доказване на противното.  "Искам да знаете, че ние като партия нямаме нищо общо. Ние нито подкрепяме, нито коментираме съдебни решения. В..

публикувано на 20.07.25 в 13:03