Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Марица извади от употреба №2 в чест на Анка Узунова

Две легенди - Анка Узунова и Христо Стоичков
Снимка: ВК Марица Пловдив

Марица (Пловдив) записа своята 16-та поредна победа в Национална волейболна лига. В препълнената зала "Строител" маричанки победиха ЦСКА (София) с 3:0 (25:16, 25:14, 25:17) гейма, а специален гост на двубоя беше легендата Христо Стоичков.

Преди началото на двубоя се проведе церемония в чест на голямата Ани Узунова. Тя беше наградена с плакет и букет, а номер 2, с който играеше в Марица ще бъде изваден от употреба от новия сезон 2025-2026. Церемонията беше уважена от легендата на българския футбол – Христо Стоичков и председателят на Общинския съвет Атанас Узунов. Самият номер 2 вече стои на видно място в зала "Строител".

В първия гейм маричанки поведоха с 5:1, стигна се до 16:11. Геймът приключи с 25:16 след успешна атака на Ванеса Агбортаби.

Във втората част момичетата на Ахметждан Ершимшек поведе с 8:6, а маричанки направиха страхотна серия при сервис на Лора Славчева и поведоха с 14:6. Вторият гейм беше затворен след блокаут на Ванеса Агбортаби за 25:14.

ЦСКА поведе с 9:7 в третия гейм, но маричанки обърнаха в своя полза резултата и поведоха със 17:14. Мачът приключи след успешна блокада на Борислава Съйкова за 25:17.

Най-резултатна за Марица стана Ванеса Агбортаби с 14 точки, 11 добави Борислава Съйкова, а с 8 се отчете Виктория Коева.

Никол Окоро стана най-резултатна за ЦСКА с 8 точки.

Следващият мач на маричанки е на 7 март – домакинство на ЦПВК (София), а двубоят ще бъде отново в зала "Строител+.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Локомотив (Пловдив) е новият носител на Купата на ББЛ

БК Локомотив триумфира с Купата на ББЛ

БК Локомотив (Пловдив) е новият носител на Купата на ББЛ за сезон 2024/2025 г. На финала "черно-белите" победиха в оспорван мач Политехника с 95:79. Преди това пловдивчани преминаха през отборите на Етър 49, БУБА Баскетбол и Хасково. Във финалната среща, момчетата на Димитър Чанков изиграха страхотна втора част, в която се наложиха с 37-18 и въпреки..

публикувано на 04.03.25 в 09:22
Славия - Ботев 3:2

Славия победи с 3:2 Ботев (Пловдив)

Славия остави Ботев (Пловдив) без победа от началото на годината с успех у дома. “Белите” спечелиха в спора от 23-тия кръг на Първа лига с драматичното 3:2. Така “канарчетата” нямат победа за шампионата в “Овча Купел” от 2017-та година. Официален двубой възпитаниците на Душан Керкез не са взимали от пети декември, когато вкараха гол на Крумовград...

публикувано на 03.03.25 в 17:28

Локомотив най-после счупи каръка

Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с минималното 1:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Ивайло Иванов, който в края на първата част вкара страхотен гол  - от воле и дистанция! В петата минута Хуан Переа получи топката в наказателно поле и опита удар с десния крак в далечния ъгъл, но той не бе точен. Най-добрата..

публикувано на 01.03.25 в 16:43

Откриха басейн "Младост" - един от най-модерните в България

Кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев прерязоха официално лентата на новия басейн "Младост" - един от най-модерните подобни съоръжения в България. Церемонията започна с водосвет, отслужен от Белоградчишкия епископ Поликарп. Сред официалните гости бяха още председателят на Бъларската федерация по плувни спортов Георги..

публикувано на 28.02.25 в 17:48

Смолян изпрати Максим на зимните игри Спешъл Олимпикс

Максим Петковски е смолянският участник в зимните игри Спешъл Олимпикс 2025, съобщиха от Общинската администрация.  Възпитаникът на Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Смолян бе изпратен с официална церемония в Общинската администрация.  Кметът Николай Мелемов, председателят на Общинския съвет Димитър Кацаров и секретарят на общината Момчил..

публикувано на 28.02.25 в 12:51