Ботев (Пловдив) остава без победа от началото на пролетния дял от първенството във футболната Първа лига. „Канарчетата“ завършиха наравно 1:1 при домакинството си Арда (Кърджали) в среща от 24-ия кръг на шампионата.
Ивелин Попов даде аванс на тима на Душан Керкез с попадение още в третата минута, но в края на срещата Чинонсо Офор изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Атанас Чернев.
Така разликата от две точки между двата отбора в класирането се запазва. Ботев е четвърти с 42 точки, а Арда остава на петата позиция с две по-малко.
В третата минута „канарчетата“ разгърнаха бърза атака отдясно, при която Ехидже Укаки намери непокрития Ивелин Попов на границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение „жълто-черните“ поведоха в резултата. Балоянис центрира на първа греда, където Атанас Чернев продължи с глава към Попов и капитанът на домакините засече в мрежата за 1:0.
Гостите опитаха да отговорят в 11-ата минута, когато Борислав Цонев се освободи и стреля от около 20 метра, но встрани от целта.
В 17-ата минута играчите на Душан Керкез реализираха второ попадение. Точен бе Алекса Мараш с плътен изстрел от дъгата на наказателното поле. Голът обаче бе отменен след намеса на системата за видеоарбитраж заради засада на Самуел Акере в хода на атаката.
Седем минути по-късно „канарчетата“ пропуснаха отличен шанс да удвоят преднината си. Лъчезар Котев подцени една ситуация в собствената половина и позволи на Ивелин Попов да му отнеме и да се озове очи в очи с Анатолий Господинов, но стражът на Арда запази самообладание и парира с крак завършващия удар на капитана на Ботев. Така почивката дойде при гол преднина за „канарчетата“.
Четири минути след подновяването на играта през втората част домакините отново бяха близо до попадение. След бърза контраатака Попов изведе по отличен начин Самуел Акере сам срещу Господинов, но нигерийското крило се засуети и вратарят на гостите затвори ъгъла си, за да се намеси решаващо.
В 62-ата минута отборът на Александър Тунчев стигна до първи точен удар. Станислав Иванов центрира отдясно към Чинонсо Офор, който насочи прецизно с глава към долния ляв ъгъл на Ханс Кристиан Бернат. Стражът на Ботев обаче се разтегна максимално и успя да избие в корнер.
В 68-ата минута „жълто-черните“ пренесоха бързо играта в противниковата половина, където Акере комбинира с Укаки и той шутира без забавяне, но топката мина над напречната греда.
В 81-ата минута влезлият като резерва в състава на домакините Матиюс Ремейкис се озова на стрелкова позиция отдясно в наказателното поле на Арда и отправи опасен изстрел по диагонала, преминал встрани от гредата.
В ответната атака гостите от Кърджали получиха право да изпълнят дузпа. Атанас Чернев закъсня при единоборство с Чинонсо Офор и го фаулира, а главният съдия Венцислав Митрев посочи бялата точка. Потърпевшият нападател на Арда се нагърби с изпълнението и бе безпогрешен, за да изравни резултата.
В последната минута от редовното време на срещата отборът на Ботев все пак можеше да стигне до успеха, но опасен удар с глава на Джамал Амофа след центриране от корнер прелетя на сантиметри покрай дясната греда на Анатолий Господинов. В следващата атака пък вратарят на Арда отрази с вещина фалцов изстрел на Самуел Акере от около 20 метра и така срещата завърши при равенство 1:1.
Информацията е на БТА.
Лек автомобил БМВ, управляван от 35-годишен шофьор, се качил на тротоара в подлеза на ул. "Гладстон" и ударил трима пешеходци. Катастрофата е станала точно до спирката на градския транспорт в тунела под Централна поща. Сигналът е получен около 20.45 ч. на спешния тел. 112, съобщават от полицията в Пловдив. Единият от пострадалите е откаран в болница за..
Пореден протест срещу приемането на еврото се провежда в София този вечер, блокирайки движението в така наречения "триъгълник на властта". Демонстрацията е организирана от Граждански комитет за опазване на лева и партия "Възраждане", които вчера внесоха третия си вот на недоверие към кабинета. "Ние ще направим същото нещо на еврозоната, което в..
Около 6,30 ч. тази сутрин лек самолет е претърпял авиопроизшествие в района на село Цалапица, съобщават от Министерството на транспорта. Самолет “Дромадер” с българска регистрация, извършващ селскостопански полет, е кацнал аварийно край селото. Пилотът не е пострадал. Това е второто произшествие с лек самолет в днешния съботен ден. В..
38-годишен мотоциклетист загина при катастрофа в дефилето Варвара – Велинград. Движението там е ограничено само в една лента, съобщават от МВР. Мъжът е от Дупница, но живее в София. Движел се е с група мотористи, но е изгубил управлението на своя мотор и е паднал. При падането е счупил единия си крак. Пристигналата на място линейка го е..
30 пожара са ликвидирани в Пловдив и областта през последното денонощие, общо са получени 57 сигнала за произшествия. Загинали и пострадали хора няма, съобщават от пожарната в Пловдив. Три от пожарите са в полски територии и въпреки бързата намеса на огнеборците, са унищожени 41 дка житни посеви. При други два са запалени автомобили. 19..