Според нея въпреки реализираните STEM кабинети и иновациите в пловдивски училища, все още в учебните заведения в града се залага по-скоро на стереотипния начин на учене.
„Трябва да има повече дейности на открито, а не учениците да са затворени в стаята - помещение с четири стени с наредени чинове по стереотипен начин. Това убива въображението.
Необходимо е да имат повече досег с природата, а помещението да е по-интерактивно.
В клас може да се играят образователни игри като куизове. По този начин хем има състезателен елемент, хем има картинки, хем се запомня. За децата това е улеснение”, каза бъдещата педагожка Веселина Петрова.
Според нея въвеждането на изкуствения интелект в час не би бил добър подход за най-малките ученици, защото така те ще бъдат улеснени и вместо да развиват умения за учене и запомняне, ще станат зависими от него.
Приложението му вижда по-скоро в горните класове, когато материалът е по-труден и обемен.
“Може да се използва да резюмира материала, така че да не се изпуска важното. В образованието изкуственият интелект по-скоро може да бъде използван в помощ на педагозите.
Учителите могат да си улеснят работата или чрез него да представят информацията на децата по по-увлекателен начин. Би могъл да се използва за показване на някои от мъртвите езици, за да си го визуализират учениците”, обясни Петрова.
Веселина Петрова казва, че записва педагогическа специалност, въпреки че в началото среща укор от страна на повечето си познати, защото от малка обича да комуникира с деца и да ги учи. Занимава се и с доброволчество. Още, когато е 11 клас става част от Българския младежки червен кръст.
Казва, че за да бъде щастлив човек, трябва и останалите около него да бъдат щастливи.
“Ние сме общество, няма как индивида да е добре, когато другите страдат”, обясни Петрова
Ползата от безплатните лекарства за деца до 7 години ще е малка за родителите, тъй като до момента се говори в позитивния лекарствен списък да бъдат включени само антибиотици. Това коментира д-р Костадин Сотиров, председател на регионалната структура на Сдружението на общопрактикуващите лекари. По думите му това ще създаде..
СУ „Георги Бенковски“ в Бенковски предлага на учениците след 7. клас възможност за модерно професионално образование чрез специалността „Мехатроника“. Тя е мултидисциплинарна област, която обединява механика, електроника, автоматизация и програмиране. Обучението в СУ „Георги Бенковски“ е съобразено с нуждите на компаниите, позиционирани в..
Фондация „За Нашите Деца“ стартира новата си дарителска кампания – „Абонамент за чудеса“, с която отправя силна покана към всички хора с отворени сърца: да превърнем съпричастността в действие и добрината – в навик. Вече 33 години фондацията работи за това всяко дете в България да има шанса да расте в сигурна, обичаща и подкрепяща..
Постоянните вотове на недоверие обезсмислят този парламентарен инструмент. Това коментира в програма "Точно днес" на Радио Пловдив политологът Христо Панчугов. Според него вносителите или не могат да си представят друг механизъм, с който може да се прави политика, или това допълнително разширява възможното поле на действие. "Възраждане"..
Отново се налага дебат за пореден вот на недоверие към правителството на Росен Желязков. Какви са политическите въпросителни, които носи въвеждането на еврото и неизвестните пред "Продължаваме промяната"? Според социолога от агенция "Тренд" Евелина Славкова вотът на недоверие, внесен от "Възраждане", "Меч" и "Величие" няма да мине и това не е..