Припомням, че на първо четене ПП-ДБ не подкрепиха държавния бюджет. На първо четене текстовете в него се гласуват общо, докато на второ могат да бъдат гласувани промени по тях и едва след това да бъде приет целият бюджет.
“Радвам се, че като коалиция ПП-ДБ монолитно гласува против, защото колеги от ПП даваха различни знаци преди това.
Осъзнахме, че ролята ни е да критикуваме бюджета, а не да го приемаме.
На второ четене няма да подкрепим 7 милиарда за инвестиции в държавни предприятия, защото смятаме, че тук има корупционна ниша.
Почти половината от тези 7 млрд. лв. ще отидат в ББР, а знаем, че през времето такива средства са били използвани за финансиране закупуването на хотел на Халкидики.
Държавната банка трябва да стимулира бизнеса, а не да бъде използвана като корупционен канал.
Ще предложим тези пари да не потънат в тези корупционни практики, да бъде осветено изразходването им”, каза Атанасов.
Добави още, че подкрепят увеличението на възнагражденията в сектор “Сигурност”, тъй като заради ниските заплащания има недостиг на кадри. По думите му обаче това не трябва да създава дисбаласн с останалите сфери.
Според Атанасов е необходимо раздутата държавна администрация да бъде намалена, защото поглъща сериозни финансови средства, но не е ефективна.
Атанас Атанасов коментира още, че независимо от спекулациите на хората в управлението властта е стабилна. Аргументът му е, че тя се възползва от подкрепата на двете ДПС-та.
“Това се видя по време на гласуването на бюджета и двете ДПС-та гласуваха за.
Опитите на ДПС на Доган да се борят за определени позиции, това, че биха могли да съборят правителството нямат успех, защото моментално могат да бъдат заместени от другата част от ДПС, от Новото начало.
ДПС – Ново начало за мен е управляваща опозиция. Партията е този резерв, който дава абсолютна стабилност на мнозинството”, обясни Атанасов.
Според него предсрочни избори почти сигурно няма да има поне до провеждането на президентския вот.
Христовото възкресение се представя по два начина – по време на слизането в ада и след като вече е възкръснал жените мироносци отиват и виждат празен гроба. Обикновено при композицията с празния гроб се представят и спящите войни, които са били поставени да пазят някои да не открадне тялото на Исус. През 19 век в иконографията на..
Точно преди седмица на Велики понеделник Гражданско сдружение "Будител" започна кампания за набиране на средства, необходими за завършването на Духовен център "Св. Троица" към храм "Свети Архангел Михаил" в Асеновград. Центърът ще се превърне в духовен и социален дом - с Неделно училище за децата, което ще ги запознае с християнските добродетели,..
В първия час на предаването Клуб „Неделя“ навръх Великден гостува инж. Никола Добрев. Уроците на майка му и тези на учителите, студентските му години и първите професионални такива в КЦМ като директор, бяха само част от темите за разговор с водещия Диян Никифоров. За трудностите, които е трябвало да преодолява по пътя, за срещите и хората..
За темите с продължение, за които си струва да внимаваме още: катастрофите, при които губим животи. Как да спрем войната по пътищата, какво последва след призива на и. ф. главен прокурор Борислав Сарафов да се работи по-бързо по делата за смърт на пътя, говорим с адвокат Елена Грудлева, представител за Пловдив на Българската асоциация на пострадалите..
Измеренията на духовните пътища, за християните търсим в утрото на Велики петък. Срещаме ви с доц. Стоян Чиликов , свещеник и преподавател в катедра "Теология" на Пловдивския университет. С него говорим за символите на деня, за Благодатния огън и силата на вярата във Възкресението и приемането на страданията на Исус Христос. Доц. Чиликов каза,..