Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Освободиха 50 души от смолянския театър, назначени на фиктивни договори

Всички 50 души, назначени на фиктивни договори, са освободени, каза на пресконференция директорът на Родопски драматичен театър "Николай Хайтов“ в Смолян Мариан Бозуков.

По случая с тези назначения се води досъдебно производство, по което на бившия директор Румен Бечев е повдигнато обвинение за длъжностно присвояване в особено големи размери.  

Според Бозуков заради тези 50 договора щетите за смолянския театър са огромни. Той допълни, че освободените са били в изпитателен срок, който е изтекъл към 31 януари.

"Ние започнахме от края на октомври, през ЧСИ-та, което е бавна процедура. Направихме второ връчване за прекратяване на договорите през "Булпост““, добави Бозуков.

Дисциплинарно е уволнен бившият финансов контрольор. 

"Поисках му писмени обяснения защо не е на работа в РДТ, тъй като той е най-важната фигура. Ние сме второстепенен разпоредител на бюджета, не акционерно дружество, което може да си разпределя средствата както му скимне“, каза още директорът на театъра.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Шофьор загина при челен сблъсък между Раковски и Стряма

59-годишен шофьор е загинал при челен сблъсък между два автомобила на пътя между квартал „Парчевич“ в град Раковски и село Стряма.  Сигнал за инцидента е получен около 15.40 ч. При неизяснени към този момент обстоятелства лек автомобил „Тойота“ навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил челно в лек автомобил „Волво“.  От пристигналият на..

публикувано на 14.08.25 в 17:20

Разбиха престъпна група за трафик на наркотици (обновена)

Организирана престъпна група за държане, укриване и международен трафик на наркотици в големи размери беше разкрита след акция на ДАНС и ГДБОП в Пловдив. Задържани са шестима души – ръководителят на групата и петима участници, повдигнати са им обвинения за трафик на дрога.  Четирима от тях са със взети мерки „Задържане под стража“, а един е..

обновено на 14.08.25 в 16:33

Двата германски изтребителя са вдигнати във въздуха от мъж от пловдивско село

36-годишен мъж от пловдивско село е подал на тел. 112 сигнала за опасан пакистанец в самолет на Райънеър по линията София - Лондон, съобщиха от прокуратурата в Пловдив.  Мъжът е задържан на 11 август.  Според говорителя на Районната прокуратура Пламен Пантов мъжът не е дал смислени обяснения на разследващите, които са се усъмнили, че има проблем с..

публикувано на 14.08.25 в 15:10

С ново езеро започва рестартът на Пловдивския зоопарк

Община Пловдив обяви обществена поръчка за проектиране и изграждане на езеро в Зоокъта. Заданието е на стойност 300 000 лева.  Предвидено е езерото да е с площ 800 квадратни метра в източната част, непоседствено до входа.  То трябва да отговаря на изискванията за смесена колекция 50 вида декоративни риби, както  и птици, сред които лебеди и..

публикувано на 14.08.25 в 14:11

В Пазарджик арестуваха "муле" на телефонни измамници

Две телефонни измами на възрастни хора предотврати полицията в Пазарджик. Задържани са и посредниците в схемата.  На стационарен телефон на 83-годишна жена от Пазарджик се обадил непознат, който я „информирал“, че ще имало данни за интерес от телефонни измамници към нея и тя трябва да приготви наличните си пари, които да послужат за залавянето..

публикувано на 14.08.25 в 12:50