Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Една фирма е на финала за избор на строител на СУ "Патриарх Евтимий"

Само една ценова оферта бе отворена за обществената поръчка за строителството на новата сграда на гимназия „Св. Патриарх Евтимий“ в Пловдив. 22 126 500 без ДДС предлага фирма Запрянови - 03 за изграждането на новата училищна сграда до мола в район Западен. Цената е с 19 хиляди лева по- ниска от лимитната цена, зададена от община Пловдив. 

Офертите на другите две дружества, участвали в поръчката, не бяха отворени днес, което означава, че са били отстранени на предишен етап, когато се преглеждат документите им. Това са консорциумът „Тримона билд“ и дружеството Архбук.

Според офертата на дружеството проектирането на инженеринг ще струва 431 500 лева, а строителството 21 621 000.00 лв без ДДС или 26 хиляди лева с ДДС.

Предстои община Пловдив да обяви решението си за изпълнител на поръчката, което може да бъде обжалвано пред КЗК. Новата сграда на гимназията ще позволи едносменен режим на учениците.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ремонтът на Концертна зала спря, но продължава да поскъпва

Първоначално предвидените за ремонта на Концертна зала - Пловдив 10 милиона лева най- вероятно вече няма да са достатчни за завършването й, каза в Пловдив министърът на културата Мариан Бачев.  Ремонтът на залата започна през 2023- та, но бе спрян година по- късно, заради открити конструктивни проблеми.  От тогава без резултат текат разговори..

публикувано на 15.09.25 в 13:10

Кметът на Пловдив откри учебната година в обновеното СУ "Пейо Яворов"

Тържествено беше открита новата учебна година в СУ "Пейо Яворов" в Пловдив. Над 802 деца ще учат в училището тази година, в дневна форма на обучение. 72 са децата, които ще прекрачат за първи път прага на училището. Започнали сме процедурите за три нови училища в Пловдив, заяви в словото си кметът на Пловдив Костадин Димитров при откриването.  Той..

публикувано на 15.09.25 в 11:25

Министър Бачев откри учебната година в две училища по изкуствата в Пловдив

С навлизането на изкуствения интелект всички, покрай курсовите и дипломните си работи, ще се възползват от него. Изкуственият интелект ще ви дава възможности, но няма да ви дава вдъхновение, каза министърът на културата Мариан Бачев в приветствието си към учениците от Националната гимназия за сценични и екранни изкуства в Пловдив. Той..

публикувано на 15.09.25 в 10:22

"Нощ на ангелите" продължава с "Подари надежда вместо цвете"

266 хиляди лева събра третото издание на благотворителния фестивал "Нощ на ангелите", който се проведе на Гребната база в Пловдив през почивните дни. Средствата отиват за шест каузи, свързани с лечението на четири деца и две жени.  За три дни през всички събития и активности от програмата са преминали близо 25 хиляди души. Включиха се 150 доброволци,..

публикувано на 15.09.25 в 07:28

Бие първият звънец за новата учебна година

Над 2300 училища в страната отварят врати за новата учебна година. Над 716 хиляди са учениците от 1-ви до 12-ти клас, като за първи път училищния звънец ще чуят 55 хиляди първокласници.  В Пловдив те са над 3 300.   Всички деца и ученици в градините и училищата надхвърлят 55 500.  Сградите на две училища обаче няма да отворят заради ремонти.  В..

обновено на 15.09.25 в 07:11