Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЦСКА 1948 разби Ботев с 5:0 насред "Колежа"

2
Футболистите почетоха паметта на легендарния вратар Георги Найденов
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Ботев (Пловдив) допусна най-тежката домакинска загуба в историята си - 0:5 от ЦСКА 1948 в среща от 25-ия кръг на Първа лига.

Попадение на Алекса Мараш в седмата минута бе отменено заради засада. 

В 38-ата "червените" откриха резултата. Радослав Кирилов овладя в наказателното поле и пусна към Талис, който шутира, топката рикошира в Самуел Акере и влетя неспасяемо във вратата за 0:1.

Три минути по-късно ЦСКА 1948 стигна до втори гол. Радослав Кирилов стреля, бранител на "канарчетата" блокира удара, но топката се озова в Петър Витанов и бившият играч на Локомотив (Пловдив) я прокара покрай Ханс Бернат за 0:2.

В самия край на първата част Самуел Акере можеше да намали резултата, но техничният му удар мина на сантиметри от страничната греда на Маринов. В добавеното време на полувремето ситуацията за Ботев се усложни допълнително, след като Янис Карабельов бе изгонен с директен червен картон.

В 47-ата минута един от най-стабилните в състава на Ботев през сезона направи безумна грешка, която доведе до трети гол. Ханс Бернат сбърка фатално и подари топката на Евгений Сердюк, а нападателят с лекота вкара за 0:3.

След по-малко от 120 секунди "канарчетата" инкасираха четвърти гол. Бърза атака на "червените" изведе Евгений Сердюк очи в очи с Бернат и нападателят се разписа. В 65-ата минута ЦСКА 1948 получи дузпа за игра с ръка на Абрахам Оджо. Зад топката застана Талис, който прати Ханс Бернат в обратния ъгъл и направи резултата 0:5.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Локомотив и Ботев със сериозни проблеми за следващите двубои

Дисциплинарната комисия към БФС нанесе поредните наказания на пловдивските Локомотив и Ботев заради поведението на привържениците им в мачовете от 25-ия кръг на Първа лига. Ето какво гласи решението на ДК към БФС : ПО ДОКЛАД – окончателни и не подлежащи на обжалване За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП..

публикувано на 18.03.25 в 18:12

Беноа Бастиен ще ръководи първият бараж на България

Елитният френски съдия Беноа Бастиен беше изпратен от УЕФА за главен съдия на първия мач от плейофите в Лигата на Нациите между националните отбори по футбол на България и Република Ирландия, който ще се играе на 20-и март (четвъртък). Срещата в Пловдив на стадион "Христо Ботев" е с начален час 21.45 часа. Реваншът е в неделя, 23-и март, в Дъблин и е..

публикувано на 18.03.25 в 18:03
Щастливите млади волейболни таланти в зала

Емоции и усмивки в мемориалния турнир "Николай Диманов"

Много емоции, усмивки и хубави моменти предложи шестия мемориален турнир "Николай Диманов", който се организира от ВК Марица (Пловдив),  а през тази година състезанието за първи път се проведе в зала "Строител". Марица (Пловдив) спечели турнира, след като победи Левски във финала, а Родопа (Смолян) завърши на третото място след като успех над Славейков..

публикувано на 17.03.25 в 11:55
Димитър Кузманов спечели титлата в Херсонисос

Мико триумфира с титлата в Херсонисос

Димитър Кузманов спечели титлата на сингъл на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро. Българинът победи във финала с 6:4, 6:2 Федерико Чина от Италия. Срещата продължи час и 38 минути. Кузманов допусна пробив за 2:3 в първия сет, но спечели четири от следващите пет гейма за 6:4. Във..

публикувано на 16.03.25 в 17:16

Слушайте мача Ботев (Пловдив) - ЦСКА 1948 пряко по Радио Пловдив

Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 се изправят един срещу друг среща от 25-ия кръг на Първа лига.  Двубоят е от 14:30 часа на стадион “Христо Ботев” и ще бъде предаван пряко по Радио Пловдив. "Жълто-черните“ на Душан Керкез изпитват проблеми от началото на тодината, като все още нямат победа – две равенства и три загуби, което поставя и позицията на тима в..

публикувано на 16.03.25 в 09:32