Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С призив "Животът е с предимство" рокери шестват от Пловдив до Бачково

Хиляди мотористи от цяла Южна България се събраха в Пловдив за първото за тази година откриване на мотосезона у нас. По обяд при засилени мерки за сигурност те потеглиха от ул. "Дилянка, където" е клубната къща на "Вагабондс", по улиците на града. 

Рокерското шествие ще продължи към Бачковския манастир, където ще бъде отслужен водосвет за успешен и безаваариен мотосезон. Тази година мотошествието преминава под надслов "Животът е с предимство", съобщи говорителят на мото клуб "Вагабондс" Христо Йончев-Дунди. И този сезон започва с благотворителна акция подкрепа на младо момиче, което събира пари за здравето си.

 Рокерите по традиция ще участват и в други благотворителни кампании като например за Денят на детето - 1 юни, когато ще зарадват децата от социалните домове в Пловдив с подаръци. И миналата година не мина, без жертви каза още Йончев и изрази надежда тази година пострадалите при катастрофи мотористи да са много по-малко. 

Маршрутът на рокерите е по бул. „България“, а след това през булевардите „Цар Борис ІІІ Обединител“, „Найчо Цанов“, Асеновградско шосе и пътя от Асеновград до Бачково. Докато шествието преминава, полицаите ще затварят поетапно движението за другите МПС-та. От МВР-Пловдив апелират към шофьорите да изпълняват разпорежданията на служителите на реда, за да се избегнат катастрофи и затруднения в трафика. Шофьорите да внимават по маршрута Пловдив-Бачково през целия ден, призовава от полицията. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Двама души са задържани , след като пребили свой сътрапезник

Двама души са задържани в Ракитово, след като нанесли побой на свой съгражданин, който починал по-късно в болница- Случката се разиграла преди в местност край Ракитово, където собственик на стопански постройки открил трупа на 63-годишен мъж от Пещера, работил при него като пастир. На мястото незабавно пристигнали екипи на полицейския участък..

публикувано на 09.10.25 в 17:35

Близо 1,5 млн. лв. са иззети от четиримата, арестувани в Столипиново за пране на пари

Четирима мъже са задържани за участие в организирана престъпна група за пране на пари в Пловдив. Обвиняемите са на възраст от 22 до 59 години. От домовете им в "Столипиново" били иззети големи суми пари -  над 180 000 лева и 640 000 евро, както компютри и телефони. Разследването сочи, че част от обвиняемите са се занимавали с набиране на..

обновено на 09.10.25 в 14:49

Георги Самуилов купи царската къща на Симеон Сакскобургготски в Баня

Царската къща в село Баня вече има нов собственик. Симеон Сакскобургготски е продал имота на бизнесмена Георги Самуилов. Сделката е била финализирана преди около десет дни, като стойността ѝ е приблизително два и половина милиона лева. Отчисления от продажбата вече са постъпили в бюджета на община Карлово под формата на тримесечния данък за..

публикувано на 09.10.25 в 14:38

Заловиха пореден търговец на гласове в Пазарджишко

Пазарджишката полиция разкри 32-годишен мъж , който е купувал гласове в село Говедаре в навечерието на предстоящите избори за общински съветници в Пазарджик.  След като събрали данни, че мъжът предлага пари на граждани, за да ги склони да упражнят правото си на глас за определен кандидат за общински съветник, служители на Икономическа полиция..

публикувано на 09.10.25 в 12:58

Лекари и сестри протестираха срещу новия директор на болница "Пловдив"

Десетки лекари, медицински сестри и служители на УМБАЛ-Пловдив протестираха днес пред сградата на болницата в подкрепа на досегашния изпълнителен директор д-р Динчо Генев.  Те не искат да приемат новия изпълнителен директор на лечебното заведение д-р Йовко Червенков, назначен от здравното министерство след проведен конкурс.  На него се явиха..

обновено на 09.10.25 в 11:35