Не виждам проблем Радостин Василев да остане зам.- председател на парламента, каза Станислав Балабанов. Няма смисъл да изпадаме в ситуация, която само ще изгуби парламентарно време, каза Балабанов. Постът е "формално престижен", допълни той.
Според него партия "Възраждане" е в политическа безтегловност и в момента, в внесеният вот на недоверие към правителството, търси обществено внимание.
Мнозинството е ясно и силно, категоричен е Балабанов, изчислявайки, че опозицията, "водена от г-н Пеевски" има 119 гласа, които не могат да го свалят. По думите мотивът, обвързан със смъртта на българския представител в мисията на ООН е грозно обвързване с личната трагедия на някого, още повече, че по случая все още тече разследване.
Предстои приемане на законодалентата програма и логиката е правителството да има пълен управленски мандат. По думите му след този бюджет, който ИТН, като дясна партия не приема изцяло, е да се върви към бюджети с излишък и с ясно място на България в Европа и еврозоната.
Консервативен съм към идеята на депутатката от "Величие" кърми детето си в парламента, каза Балабанов. Това не е здравословно и вече предизвиква шеги сред депутатите, освен че показва колко са сериозни темите, които вълнуват тези депутати.
Цялото интервю е в прикачения звуков файл.
С две разпореждания от днес 2 октомври 2025 г. – едно на зам.-председателя на Върховния касационен съд (ВКС) и ръководител на Наказателната колегия и едно на председателя на Второ наказателно отделение, се отказва образуването на производства по депозирани искания от и. ф. главен прокурор за възобновяване на наказателни дела. Очаквах това решение,..
Вече е късно за ваксинация на дребните преживни животни – коментира в интервю за Радио Пловдив Бойко Синапов – председател на Сдружението Обединени български животновъди. Според него овцете и козите е трябвало да се ваксинират още през лятото, а не сега, когато започва развъдната кампания. „ Ние бяхме първата организация,..
Не е нормално това, което се случва в момента. Но това е положението в ДАИ в цялата страна. Това заяви Петко Ангелов, председател на Камарата на автомобилните превозвачи по повод дебатите за бъдещето на институцията след скандала с рекетираните шофьори, превозвали техника за концерта на Роби Уилямс. Според Петко Ангелов на пътя се случва..
Обстановката на територията на Смолянска област е спокойна, няма проблеми с електрозахранването и пътната обстановка, а валежите са такива, на каквито хората се радват, съобщи в програма "Ден след ден" на Радио Пловдив зам.-областният управител Андриян Петров. Той допълни, че вчера е проведена работна среща с всички структури, които трябва да..
Комисията за защита на потребителите е изпратила над 70 предупреждения към търговци, които не спазват правилата по въвеждане на еврото. От влизането в сила на Закона за въвеждане на еврото в България инспекторите на КЗП са извършили близо 600 проверки в различни търговски обекти в страната. На 8 октомври изтича гратисният срок, след който ще бъдат..