Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Поклонение в Пазарджик пред иконата на Богородица Златна ябълка

| обновено на 28.03.25 в 07:49

Пловдивският митрополит Николай ще занесе за поклонение в Пазарджик чудотворната икона на Св. Богородица, известна като „Златна ябълка”. В катедралния храм „Успение Богородично“ владиката ще отслужи Малко повечерие с Богородичен канон и Акатист IV статия. 

От Архиерейското наместничество в Пазарджик канят всички миряни да посрещнат и да се поклонят пред светинята, принасяйки дължимото поклонение и славословие на небесната Царица Пресвета Богородица. 

Чудотворната икона на Божията Майка - Златна Ябълка се пази в храма в кв. Горни Воден на Асеновград и води началото си от XVII в. Тя е много почитана от вярващите и най-вече сред бездетните съпрузи. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Камерите щракнаха най- бързите и яростни шофьори край Пловдив

В Пловдивския участък на магистрала „Тракия“ са засечени най- високите за страната скорости, откакто  се прави заснемане с ТОЛ  камерите. От МВР посочват, че рекордът е на отсечката между Цалапица и Радиново с два случая – единият за шофиране с  223 километра в час и един с 222 километра час. На трето място с 219 км/ч се е движил автомобил в отсечката..

публикувано на 08.10.25 в 16:55

Арести за пране на пари и укриване на данъци в Столипиново

При спецакция в пловдивския квартал „Столипиново“ са арестувани няколко души. Операцията е била са насоченост пране на пари и укриване на данъци. Засега не е ясно дали задържаните са действали в организирана престъпна група, или са самостоятелни играчи. От полицията обещаха повече информация на по-късен етап.

публикувано на 08.10.25 в 16:01

Километрични задръствания по АМ "Тракия" заради ремонт

Километрични задръствания по АМ „Тракия“ и сериозни затруднения на трафика между София и Пловдив има днес по аутобана. На излизане от столицата посока Пазарджик тапата е 15 километра, казват шофьори.  Причината е въведеното ограничение от АПИ, заради ремонти в деветкилометров участък от трасето, където движението е прехвърлено изцяло в..

публикувано на 08.10.25 в 15:06

Фалшиви сигнали за паднали дървета засипват "Градини и паркове" в Пловдив

Екипите на общинското предприятие „Градини и паркове“ работят активно по сигнали за паднали клони и дървета след неблагоприятните метеорологични условия през последните дни. До момента в предприятието са получени 70 сигнала, на които вече са реагирали служители, подпомогнати от Гражданска защита и Пожарната, съобщи в интервю за Радио..

публикувано на 08.10.25 в 14:13

Ремонтират залата по бокс, джудо и вдигане на тежести в Пловдив

Община Пловдив започва цялостен ремонт и модернизация на залата по бокс, джудо и вдигане на тежести, разположена край Гребната база. През годините тя е била поддържана със лични средства на треньорите на клубове, но сериозен ремонт не е правен от десетелителия. Предвидена е  цялостна енергийна ефективност – топлоизолация, ремонт на..

публикувано на 08.10.25 в 14:13