В момента има силен обществения натиск, а може би и политиците и отговорните фактори узряха за това да се вземат адекватни мерки, смята той сподели, че възлага надежди на компетентността на премиера и министъра на транспорта, които имат капацитет по темата.
В лабиринта от институции и отговорности истинският виновник за ситуацията не може да се види, коментира Георгиев. Той допълни, че тази умишлено създадена система поглъща и много средства, които могат да се инвестират в безопасността, а отделно приютява и политически "калинки".
Усмихваме се с моите колеги на намерението за ограничаването на скоростта на магистрала от 140 на 130 км/ч, защото няма обективна статиткиа, която да показва, че подобна мярка ще е успешна, сподели още Красимир Георгиев.
"Не може всичко, което предлага КАТ да се приема безропотно, така до десетина години скоростта може да падне и до 30 км/ч, а на всичко отгоре те нямали статистика за загиналите на магистрала..."
Красимир Георгиев изрази скептицизъм по отношение на проследяването на средна скорост с камерите на ТОЛ системата. През 20 метра имаме пътни знаци с различни ограничения на скоростта, как се изчисли това, как ще се предотврати и забавянето на някоя бензиностанция, например?!
Не съм против небрандираните автомобили на полицията, които да осъществяват контрол, но се боя, че ще се включат в играта на "стражари и апаши", освен че ще се изсипят едни пари, за да се купят.
Просто държавата на всяко ниво трябва да си влезе в ролята, ще има успех, никъде в света никой не е по- силен от държавата, стига да има желание и решителност.
Цялото интервю е в прикачения звуков файл.
В първия час на предаването Клуб „Неделя“ навръх Великден гостува инж. Никола Добрев. Уроците на майка му и тези на учителите, студентските му години и първите професионални такива в КЦМ като директор, бяха само част от темите за разговор с водещия Диян Никифоров. За трудностите, които е трябвало да преодолява по пътя, за срещите и хората..
За темите с продължение, за които си струва да внимаваме още: катастрофите, при които губим животи. Как да спрем войната по пътищата, какво последва след призива на и. ф. главен прокурор Борислав Сарафов да се работи по-бързо по делата за смърт на пътя, говорим с адвокат Елена Грудлева, представител за Пловдив на Българската асоциация на пострадалите..
За вярата, за нравствените ценности, за образованието, включително и по религия, говорим госта ни в „Добро утро, ден!“ в Страстната седмица. Адриана Любенова е доцент по теология и преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Тя е иконописец, член на Управителния съвет на Асоциацията на българските училища в чужбина. Има дълъг..
Измеренията на духовните пътища, за християните търсим в утрото на Велики петък. Срещаме ви с доц. Стоян Чиликов , свещеник и преподавател в катедра "Теология" на Пловдивския университет. С него говорим за символите на деня, за Благодатния огън и силата на вярата във Възкресението и приемането на страданията на Исус Христос. Доц. Чиликов каза,..
От арменския апостолически храм "Сурп Кеворк" в Стария град включваме отец Даниел , който след 20 години в САЩ избра да се върне пак в Пловдив. Той сподели важното за тяхната общност във вековния град по време на празниците, който всички очакваме заедно през тази година-арменци, католици и православни. Празникът ни потапя в библейските разкази за..