Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Международен фестивал на тренировъчните предприятия в Пловдив

Младежи от 116 учебни фирми ще демонстрират умения в реална бизнес среда

| обновено на 24.04.25 в 07:31

Международен панаир Пловдив се превръща днес и утре в сцена на младото предприемачество, таланти и новости. В шеста палата на панаирното градче се провежда Международният фестивал на учебно-тренировъчните фирми - ТФ ФЕСТ 2025.

Събитието се организира от Института по образование към МОН, Международен панаир Пловдив и Сдружение Българска тренировъчна централа. 

Тази година във фестивала участват 116 учебни фирми от България, Сърбия и Черна гора. Младежите ще демонстрират своите умения в разнообразни сектори – от банкиране, ИТ и реклама до производство, туризъм, медицина и екстремни спортове.

През онлайн платформата посетителите ще могат да пазаруват от виртуалните магазини на участниците.

В рамките на форума ще се проведат 15 конкурса, сред които „Най-добър щанд“, „Най-добра презентация“, „Мис и Мистър ТФ ФЕСТ“. Оценките ще поставят експерти от реалния бизнес, държавната администрация и академичните среди.

Фестивалът е мост между ученето и бизнеса и дава шанс на младите да заемат мястото си в утрешната икономика, подчертават организаторите. 


По публикацията работи: Антоанета Петричанска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пловдивските съветници почетоха жертвите на арменския геноцид

С едноминутно мълчание пловдивските общински съветници почетоха паметта на жертвите на арменския геноцид в Османската империя през 1915 г. Предложението дойде от Славчо Атанасов, Съединени за Пловдив. Освен за тях едноминутното мълчание по настояване на Яшар Асан от ДПС беше за всички репресирани и пострадали от зверства, включително и в..

публикувано на 24.04.25 в 09:43

Решават как ще се учи при ремонта на Хуманитарната гимназия

Община Пловдив свиква тази вечер среща с родителите на учениците от Хуманитарната гимназия „Св. Св. Кирил и Методий“. На нея ще бъде обсъдено как ще се провежда учебният процес след началото на ремонтните дейности в сградата, които започват в началото на май, съобщи ресорният зам.-кмет Владимир Темелков.  Той уточни, че ще бъдат ремонтирани..

обновено на 24.04.25 в 08:26

Училище в район "Тракия" ще има физкултурен салон за 1,4 млн. лв.

Със символична първа копка започва играждането на нов физкултурен салон в двора на СУ "Св. Софроний Врачански" в раййон „Тракия“.  Проектът е финансиран по специалната програма на Министерство на образованието и науката и е на стойност 1 408 972 лева.

публикувано на 24.04.25 в 08:26

Съдът в Пловдив решава дали да екстрадира Дани Кики в Германия

Бившият футболист от Локомотив (Пловдив) Дани Кики отново се изправя пред Пловдивския окръжен съд заради искането за екстрадицията му в Германия. Немските съдебни власти са поискали той да им бъде предаден заради участието му в схема за отвличане и рекет за 1 милион евро.  Миналата седмица за пореден път делото беше отложено, тъй като съдът в..

публикувано на 24.04.25 в 07:43

Над 200 фирми обсъждат инвестициите в регион Пловдив

В Тракия икономическа зона следобед се открива регионална конференция на тема „Икономическо партньорство и развитие на бизнеса в регион Пловдив“. Основният фокус на конференцията са инвестиционните възможности в региона, иновативни бизнес модели и транснационално сътрудничество. Във форума ще се включат представители на над 200 фирми от..

обновено на 24.04.25 в 07:31