Жители на смолянското село Стойките планират гражданско неподчинение заради забавения ремонт на свлачище в центъра на селото.
„Свлачището падна през декември 2021 г. и от тогава хората не могат да преминават спокойно. Възрастните хора от долния край на селото вървят по платното, за да отидат до центъра да си купят хляб, а колите изобщо не се съобразяват с пешеходците. Централната улица в с. Стойките е част от републикански път и институциите си прехвърлят топката кой трябва да го укрепи“, разказа кметът Дафина Кехайова.
Вече има организирана подписка от 120 жители на селото, която е изпратена до всички компетентни органи. Сигнализирали сме община Смолян, АПИ, Областно пътно управление – Смолян, но нямаме адекватен отговор. Затова сме дали срок до 15 май да предприемат някакви мерки и ако това не стане, ще блокираме движението по главния път Смолян – Девин, каза кметицата.
Много време мина, затова община Смолян ще изготви проект за укрепването на свлачището и ще кандидатства за средства пред Междуведомствената комисия по бедствия и аварии, обясни кметът на общината Николай Мелемов. По думите му поне 200 000 лв. ще трябват за изграждането на подпорна стена и за укрепването на пътя.Първото бойно дежурство на F-16 ще бъде поето най-рано през 2026 година. Това каза началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов на Учебен полигон „Корен“. Той допълни, че първият самолет, който пристигна през април, вече извършва полети и подчерта, че има достатъчно обучени пилоти, които да летят на изтребителите. Вторият F-16 кацна в авиобаза..
С близо 1 милиона лева се увеличава бюджетът на Общинска фондация „Пловдив 2019“ за тази година, в сравнение с миналата. За 2025 година фондацията ще разполага със сумата от малко над 3 милиона 794 хиляди лева. От общата сума, кято се отпуска за фондацията, малко над 1 милион 934 хиляди лева са за проекти по отворена покана „Наследство“ 2025..
18-годишен младеж от Чепеларе е спипан да шофира откраднат автомобил под влияние на дрога, съобщиха от полицията в Смолян. При полицейска проверка на улица „Христо Ботев“ в града полицаите са спрели лек автомобил „Рено Клио“ и са тествали водача. Оказало се, че той е седнал зад волана след употреба на амфетамин. При проверката било установено също,..
Агресивен шофьор и двама негови роднини са арестувани край Ракитово. Полицейски автопатрул спрял за проверка луксозно „Ауди“, зад волана на което бил 22-годишен велинградчанин. Той отказал да представи шофьорската си книжка и документите на колата, започнал да се държи агресивно, да обижда и да се заканва да се саморазправи със служителите на..
Във връзка със затварянето на „Брезовско шосе“ и изменението на маршрута на автобусна линия № 15, която достига до последната спирка № 1020 – ИЗК “Марица“, се изготвя допълнително временно решение, за да се подсигури транспорт на работещите до посочената спирка. За това съобщават от ОП „Организация и контрол на транспорта“. Считано от 09 юни се..