Поредицата от представяния на книгата, на Ваклуш Толев, ще продължи с Втория Лъч – Лъча на Религията. Наречен е от автора Лъч на Молението. В Лъча на Молението човекът има само една цел - Себетърсене! Мястото е културен център „Елизиум“ в Пловдив, на 31 май, от 11 часа. Събитие на асоциация „Общност на Мъдростта“.
„Идеята да представим книгата възникна след като нашият известен режисьор и документалист Николай Василев представи, послучай 100 годишнината от рождението на Ваклуш Толев, филма „Ваклуш“. Ние бяхме учудени, но и приятно изненадани, че толкова много хора се интересуват от духовното си развитие, предвид интереса към филма, който получи и много награди. Във филма беше представена личността на Ваклуш и част от основните му идеи. Затова и заради този интерес, който предизвика филмът, асоциация „Общност на Мъдростта“, решихме да запознаем хората, които проявяват интерес към духовността, нашите духовни съмишленици, да ги запознаем с по-висши знания, от Учението на Мъдростта, дадено от Ваклуш. Заедно с културен център „Елизиум“, културен център „Тракарт“ и сдружение „Култура на Мъдростта“, решихме да представим най-метафизичната книга на Ваклуш Толев - “Седемте Лъча на еволюцията”, да дискутираме по книгата, за да изведем тайните от афоризми-енигми и от темите в книгата.
Известно е в окултното знание, че еволюцията на планетата се води от седем лъча. Това са лъча на Волята, който Ваклуш нарича Лъч на Жизнелюбието;
- лъча на Религията - Лъч на Молението;
- лъча на Философията - Лъч на Проницанието;
- лъча на Изкуството - Лъч на Предсказанието;
- лъча на Науката - Лъч на Доктрината;
- лъча на Предаността - Лъч на Целостта;
- лъча на Дейността - Лъч на Делотворството.
Всички присъстваме поне в един лъч. Там е акцентът на нашата дейност и развитие на планетата. Книгата представя подробно всеки лъч, характеризира го, по какъв начин той влияе на нашето развитие.?
Досега минаха две срещи-беседи по книгата, в културен център „Елизиум“. Едната среща беше върху въведението на книгата, за идеята на тези лъчи, какъв е смисълът да се изучават и т.н. Втората среща беше свързана с Лъча на Жизнелюбието или на Волята. Ритъмът е много важен в тези срещи и в човешкото развитие, като цяло. Затова всяка последна събота, на всеки месец, правим тези беседи. Съботата след това, разглеждаме тези афоризми-енигми, в културен център „Тракарт“, разказва Кирил Коликов, главен редактор на трудовете на Ваклуш Толев и председател на асоциация „Общност на Мъдростта“.
Афоризмите-енигми и основните понятия от тях ще бъдат дискутирани, с идеята да се изведе метафизичният им смисъл, на 7 юни (събота) от 11.00 часа, в културен център “Тракарт”.
„Една от основните характеристики на словото на Ваклуш Толев е заедно с неговото изложение, като цяло, като мащаб, като многопластовост на определени теми, той създава по един естествен начин много максими, като под максими се разбират, афоризми, сентенции и мисли. Афоризмите са най-върховата проява на тези максими и за да се изведе техният метафизичен смисъл, ние решихме да правим беседи върху тях. Подготвяме и книга „Мъдростта в скрижали“, която се надяваме да излезе скоро. Първата беседа беше върху афоризмите – „Няма зло, има нееволюирало добро“ и „Няма страдание, има развитие“. Втората беседа беше върху „Материята не трябва да се отрича, а да се одухотворява“. Третата беседа ще бъде върху един много енигматичен афоризъм „Няма враг има събожник“, казва още Кирил Коликов.
Двете дискусии ще могат да бъдат гледани със свободен достъп, на живо, в YouTube канала на фондация „Духовна вълна“. След излъчването ще бъдат качени и във фейсбук страницата на асоциация "Общност на Мъдростта".
Кирил Коликов е гост в предаването „Вход свободен“.
От 31 май до 1 юни, цели два дни Пловдив ще бъде под знака на шестия Фестивал на знанието и движението! „Играй, учи, движи се“ е мотото тази година, а организаторите обещават два незабравими дни, изпълнени с игри, знания, движение и вдъхновение. Народна библиотека "Иван Вазов", СНЦ „Асоциация за социална, здравна и правна помощ“, Клуб за..
Часове след Празника на славянската просвета и култура 24 май, неделният ефир на Радио Пловдив бе огласен от правилно говорещи и правилно пишещи второкласници, премерили сили и знания в традиционното национално състезание по правогор и правопис Буквоплет. Състезанието се проведе за 9 поредна година в Пловдив, Русе, Варна и Панагюрище, Плевен,..
В последното майско издание на предаването Клуб "Неделя" наш гост бе д-р Нина Чочева. Тя е сертифициран кариерен консултант по програмата GCDF (Global Career Development Facilitator), преподавател, филолог, лектор, ментор, жури. " Със своя богат опит от над 15 години в работата с млади хора аз добре разбирам предизвикателствата, с които те се..
Днес отбелязваме Международния ден на биологичното разнообразие. Той се чества от 2001 г. с резолюция A/RES/55/201 на Общото събрание на Организацията на обединените нации (ООН) от 20 декември 2000 г. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за..
Открит урок по катерене, за деца над 5 години, организират Спортен клуб "6-ти септември", събитието е с вход свободен. Малките приключенци ще имат възможност да направят своите първи стъпки по катерачната стена! Събитието е спродължителност 3 часа и ще се проведе в зала "Олимпиада", на 24.05.2025г., от 15:00ч. По време на открития урок д ецата..