Областният координатор и председател на „ДПС - Ново начало“ в Смолян Хари Малинов влезе днес в офиса на ДПС в града. Информация за встъпването в областния офис бе потвърдена както от Хари Малинов, така и от досегашния областен лидер на ДПС в Смолян и бивш кмет на Рудозем Румен Пехливанов. При влизането в офиса е спазена процедурата по приемане и предаване, уточни Пехливанов.
В публикации в социалните мрежи, Хари Малинов акцентира, че е влязъл „у дома, там, където винаги е било мястото на Новото начало“. Малинов заяви пред БТА, че ръководството на „ДПС – Ново начало“ в Смолян се състои от Областен съвет, в който участват 29 души.
Офис партия не прави, коментира Пехливанов. Той допълни, че членовете на ДПС в област Смолян трябва да направят своя свободен избор с коя политическа формация ще продължат. Румен Пехливанов е представител на „Демокрация, права и свободи – ДПС“.
Припомням, че във вторник Джевдет Чакъров подаде оставка като председател на ДПС и напусна парламентарната група "Демокрация, права и свободи - ДПС", а за председател на групата беше избран Хайри Садъков.
От "ДПС - Ново начало" съобщиха тогава, че лидерът на ДПС и на парламентарната група на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски се е срещнал с доц. д-р Джевдет Чакъров. Обединение в името на хората и целостта на партията е единственият път, който ще гарантира изпълнението на всички ангажименти и очаквания, които възлагат избирателите, се посочваше в съобщението.
Мнозинството видимо е стабилизирано от г-н Пеевски, а правителството ще се крепи, докато реши г-н Пеевски. Това заяви в Пловдив съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов. Темата за вота, който парламентарната група на „Продължаваме промяната – Демократична България“ ще инициира, ще бъде определена най-рано през септември. Той ще..
Двата басейна на общинския плувен комплекс „Младост“ в Пловдив ще бъдат затворени от 4 август. Това се налага, за да бъде направена пълна профилактика и подмяна на водата на двете съоръжения, съобщават от общинската администрация. Големият басейн ще отвори врати за тренировки на клубовете и за посещения на гражданите на 18 август, а..
Полицията предприема засилени мерки за сигурност за футболната среща между отборите на “Ботев” – Пловдив и ЦСКА – София.Двубоят ще започне в 22:00 ч. на стадион „Христо Ботев“. Очаква се в Пловдив да пристигнат около 2000 привърженици на гостуващия отбор. Създадена е организация за съпровождане на техните автомобилите от сборен пункт на 118-ти..
Празнични тематични вечери ще представят фолклора, местните занаяти, обичаите и традиционната кухня от Девин. Празничните тематични вечери през лятото се превърнаха в традиционни. Те показват Девин и културно-историческото наследство на региона пред туристическата публика в разгара на летния сезон. Празничната програма включва изпълнения на..
Военният съд в Пловдив остави в ареста 30-годишния военнослужещ Нечо Цанков, обвинен за убийството на 23-годишния си приятел Никола Киров. Фаталният инцидент, при който военният застреля с въздушна пушка младежа, стана вчера в карловското село Каравелово по време на празненство за раждането на второто дете на обвиняемия Според първоначално събраните..