15- годишният Любомир Биларев отива на съд за убийството на майка си на 13-ти октомври миналата година в Пловдив. Според обвинителния акт момчето, макар и непълнолетно е осъзнавало действията си.
То ще отговаря за убийство по непредпазливост на 52-годишната си майка, след нанесена умишлено тежка телесна повреда. По време на съдебните заседания за определяне мярката за неотклонение на Любомир стана ясно, че той е малтретиран и унижаван от майка си, която е била с хронична алкохолна зависимост.
В момента той е с мярка за неотклонение „Под надзора на инспектор от Детска педагогическа стая“. По делото са извършени разпити на свидетели, изготвени са заключенията на множество експертизи и са приложени веществени доказателства, съобщават от Окръжната прокуратура в града.
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пристигна в Пловдив и беше посрещнат от пловдивския митрополит Николай. На срещата с с владиката присъстват също кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев. На срещата дядо Николай благодари на Борисов, че се е застъпил за нужните близо 2 милиона лева за довършването на православния храм в..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пристигна в Пловдив и беше посрещнат от пловдивския митрополит Николай. На срещата с с владиката присъстват също кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев. На срещата дядо Николай благодари на Борисов, че се е застъпил за нужните близо 2 милиона лева за довършването на православния храм в..
С тъга и болка свеждаме глави в знак на почит пред паметта на нашите колеги-летци подполковник Петко Димитров и капитан Венцислав Дункин от 12-та авиационна база в Долна Митрополия, заявиха от Военновъздушните сили във Фейсбук. На 13 септември 2024 г. двамата пилоти загинаха при катастрофа с учебно-боен самолет L-39ZA. Инцидентът стана..
В навечерието на един от 12-те големи християнски празници - Въздвижение на Светия кръст Господен, по-популярен като Кръстовден, хиляди християни от цялата страна се събират на Кръстова гора, където се вярва, че се съхранява частица от Светия Кръст Господен. Празникът се свързва с чудодейното явяване на Светия кръст на император Константин..
Първият екокамион на Община Марица се включи в почистването на село Царацово, което подготвя прозника си „По терлици и шевици“ на 14 септември. „Това бе първата демонстрация на новите екоавтомобили, закупени от общината в рамките на програмата за насърчаване на устойчиви практики и подобряване на чистотата в населените места. Електрокамионите ще..