Бирсент Карагарен и Антонио Вутов са първите две нови попълнения на Арда Кърджали. Както е известно, тимът ще играе в турнира Лига на конференциите, след като в баража отстрани ЦСКА.
Карагарен игра под наем в Локомотив (Пловдив) и имаше предложение да остане на "Лаута", но избра варианта за участие в евротурнирите под ръководството на Александър Тунчев. Договорът на полузащитника е за две години.
Бирсент Карагарен е роден на 6 декември 1992 г. в Асеновград, където стартира неговата кариера. След това той играе за Шумен, Етър, Верея, Дунав (Русе), Локомотив (Пд). Карагарен има 13 мача за националния отбор.
Антонио Вутов пък сложи подпис под три годишен договор с Арда.
Антонио Вутов е роден на 6 юни 1996 г. в Мездра, където започва да тренира футбол. След това преминава в Левски, където започва неговата кариера в професионалния футбол. След това Вутов играе още за Удинезе, Козенца, Лече, Ботев (Пловдив), Мезьокьовешд (Унгария), Локомотив (Сф), ЦСКА 1948 и Спартак (Вн).
Новото попълнение на Арда е играл за всички национални отбори на България U17, U19, U21 и мъжкия национален отбор.
Локомотив (Пловдив) надхтри ЦСКА и спечели домакинството си на стадиона в парк "Лаута" с минималното 1:0 в една от най-интригуващите срещи от третия кръг на Първа лига. Двубоят започна с минута аплодисменти в знак на почит към всички пожарникари и доброволци, борещи се с пожарите в България в последните дни. На терена началните минути бяха активни и..
С два мача днес продължава третият кръг на Първа лига. От 19:00 часа ЦСКА гостува на Локомотив (Пловдив) на стадиона в парк „Лаута“, като може да слушате този двубой пряко по Радио Пловдив. От 21:15 шампионът Лудогорец е домакин на новака Добруджа в Разград. ЦСКА вече е под напрежение след първите два кръга от новия сезон. „Червените“ продължават да..
Пловдивската полиция обяви редица охранителни мерки за предстоящия днес мач между отборите на „Локомотив“ (Пловдив) и столичния ПФК ЦСКА. Срещата започва от 19 ч. на стадион „Локомотив“. За охрана на обществения ред са сформирани екипи от жандармерията и няколко служби от пловдивската дирекция на МВР. Тяхното засилено присъствие ще бъде около..
БК Локомотив (Пловдив), който ще дебютира през предстоящия сезон в НБЛ, продължава с лятната си селекция. "Черно-белите" обявиха привличането на Томислав Минков. През последните пет сезона крилото игра за другия елитен пловдивски клуб - Академик Бултекс 99, с който завоюва бронзови медали в НБЛ и сребро в Балканската лига. Преди това..
Пловдив посрещна световните шампионки по волейбол на специално тържество в зала “Строител”. На събитието една по една бяха приветствани трите волейболистки от Пловдив световните шампионки – Александра Китипова, Дарина Нанева и Елисавета Сариева, както и кондиционният треньор на отбора Пламен Петров. Те излязоха под звуците на “Притури се планината”...