Общинско предприятие „Екобус Пловдив“ продължава да трупа загуби, които остават непокрити. През миналата година новите дългове са за близо 50 хиляди лева, като с тях общата дължима сума от създаването му през 2022 година до 2024 г. възлиза на над 187 700 лева. Дружеството, което трябваше да осигури общински градски екотранспорт, повече от две години няма дейност, а разходите му са свързани основно с изплащане на заплата на неговия управител. Това става ясно от предложението на пловдивският кмет Костадин Димитров, което се очаква да се гледа на сесията на ОбС на 26 юни.
През миналата година на този пост е бил Илко Търпов. В този период не са генерирани проджаби, но предприятието е имало разходи за заплати и осигуровки, и е било със запорирани сметки, става ясно от сегашния управител Владимир Добрев, който е в оставка, но е на поста до встъпване в длъжност на новоизбрания от ОбС адвокат Николай Стоев.
През 2025 година капиталът на дружеството е вдигнат с решение на Общински съвет-Пловдив, за да може да се докаже финансова стабилност и „Екобус“ да кандидаства по програма за европейско финансиране за закупуване на автобуси, с които дружеството да може да обслужва две градски линии. До този момент обаче не е ясно дали проектът е одобрен.
Полицията предприема засилени мерки за сигурност за футболната среща между отборите на “Ботев” – Пловдив и ЦСКА – София.Двубоят ще започне в 22:00 ч. на стадион „Христо Ботев“. Очаква се в Пловдив да пристигнат около 2000 привърженици на гостуващия отбор. Създадена е организация за съпровождане на техните автомобилите от сборен пункт на 118-ти..
Празнични тематични вечери ще представят фолклора, местните занаяти, обичаите и традиционната кухня от Девин. Празничните тематични вечери през лятото се превърнаха в традиционни. Те показват Девин и културно-историческото наследство на региона пред туристическата публика в разгара на летния сезон. Празничната програма включва изпълнения на..
Военният съд в Пловдив остави в ареста 30-годишния военнослужещ Нечо Цанков, обвинен за убийството на 23-годишния си приятел Никола Киров. Фаталният инцидент, при който военният застреля с въздушна пушка младежа, стана вчера в карловското село Каравелово по време на празненство за раждането на второто дете на обвиняемия Според първоначално събраните..
31-годишен пловдивчанин е арестуван, тъй като спукал челюстта на негов съгражданин, с 10 години по - малък от него. Случката е от вчера, когато в центъра на Пловдив мъжът срещнал свой познат, придружен от пострадалия 21-годишен младеж. При завързалия се разговор по - възрастният мъж поискал от 21-на годишния да му покаже техника от боен спорт, но той..
„Епизотичната обстановка в Пловдивска област остава тежка, продължава да расте броят на засегнатите стопанства. Заболяването по дребните преживни животни е остро вирусно и затова бързо обхваща все повече населени места. Най-тежко засегнати остават общините „Марица“ и Първомай, а от днес има констатирани нови огнища в Садово, Раковски Асеновград, но се..