Цялото околовръстно ще е с дължина около 25 километра. То ще бъде четирилентово, с по две ленти в двете посоки и по два еднопосочни двулентови локала, съобщи председателят на Агенция „Пътна инфраструктура“ инж. Йордан Вълчев. Общата им ширина ще бъде около 42 метра. По трасето ще бъдат изградени 9 естакади.
Околовръстният път е обект с национално значение. Кметът Костадин Димитров очаква през септември да се получи разрешение за строеж на първия етап - от Ягодовско до Асеновградско шосе. Очаква се изграждането да започне до края на годината. На утрешната сесия на Пловдивския общински съвет ще бъде гласувано отчуждаването на 8 имота в Пловдив, които са по трасето, а през юли Общински съвет "Родопи" ще отчужди още 9 имота.
Общо за изграждането на Околовръстния път на Пловдив ще бъдат отчуждени 100 имота.
В 25 области е установен ръст на цените без икономически причини, показват резулатите от съвместната проверка на НАП, КЗК и КЗП. Увеличението е между 5% и 83%. Най - сериозно поскъпване е регистрирано във Велико Търново, от магазин там е и рекордът - 83% увеличение на един вид минерална вода. Има и области с 40% поскъпване на пилешко месо. В..
Дупките по улици и общински пътища в Златоград са заснети и описани в специален общински регистър, а Общинският съвет е отпуснал 122 хил. лв. за асфалтови кърпежи на тези дупки. Това съобщи председателят на Общинския съвет в Златоград Емилия Кръстева. Тя уточни, че в регистъра са описани и снимани 34 участъка от уличната мрежа и 29 от общинските..
Във Велинград малолетно момче пострада сериозно при пореден инцидент с електрическа тротинетка. 13-годишното дете форсирало с висока скорост електричката в района на парка "Вельова баня“. Внезапно обаче, при преминаване през неравност по една от алеите, тийнейджърът загубил управлението и изхвърчало от тротинетката падайки тежко на пътя. Околни..
Автомобил се вряза в магазин в Пловдив. Инцидентът е станал на кръстовището на улица "Лерин" и "Пещерско шосе", където движението е натоварено през целия ден. Няма сериозно пострадали при произшествието, съобщиха от пресцентъра на МВР-Пловдив. Две жени, които са били в магазина, са получили уплах и са били прегледани в лекарски кабинет, но..
28 нарушения, свързани с неработещи климатици в градския транспорт, са установени от инспекторите и контрольорите в Пловдив до миналата седмица. Това съобщи в сутрешното предаване "Точно днес" на Радио Пловдив директорът на общинското предприятие "Организация и контрол на транспорта“ Димчо Йоргов . Съставени са протоколи за константираните..