Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С "Независими за Пловдив" в ОбС се ражда нов кръжок по интереси

| Интервю

Общинският съвет на Пловдив се увеличава с още една група, от загърбилите своите партии общински съветници. Николай Гюров, Димитър Арнаудов и Илия Гатев напуснаха ПП, ИТН и БСП, обединяват се под името "Независими за Пловдив" и регистрират сдружение. За целите на подобни ад хок сформирования говорим в програма "Точно днес" с журналиста Любомир Минчев.

Минчев смята, че няма "политическо лепило", което да отговаря на трима души, които твърдят, че са независими и в същото време правят нова политическа група в ОбС-Пловдив. 

"Нов кръжок по интереси се ражда в общинския съвет с формирането на тази политическа група", заяви Минчев. По думите му другата опция да си независим съветник, е атакуема от гледна точка на това, че не е морално да напуснеш партията, която те е избрала и да останеш в местния парламент.

"Когато слушам техните думи, че няма лява, няма дясна политика, да напомним, все пак в политиката има посоки, каква е тяхната посока?", попита журналистът. По думите му, ако са независими съветници по-трудно ще осребрят участието си в ОбС, а една група струва по-скъпо

По повод на думите на Илия Гатев за нова лява партия: Вероятно има подготвена някаква организация, постоянно се говори за този проект и всеки гадае кои ще са представителите им в Пловдив. Не смятам, че този проект би стимулирал такава крачка на Гатев с напускането му на БСП.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пловдив е домакин на форум за редки болести и лекарства сираци

16-та Национална конференция по редки болести и лекарства сираци се провежда днес и утре в Пловдив.  Организирана е от Института по редки болести с участието на Асоциацията на студентите медици – Пловдив и Националния алианс на хората с редки болести и  конференцията обединява усилията на академичната общност, клиничната практика, пациентските..

публикувано на 12.09.25 в 08:31

Представят иновациите при онкозаболяванията

Интегрираният подход и научният обмен са ключови за развитие на ефективни и иновативни диагностични и терапевтични стратегии – това е позицията на водещи специалисти, които се събират на национална конференция от 12 до 14 септември 2025 г. в Медицински университет – Пловдив.  Научното събитие с международно участие на тема „Интердисциплинарни..

публикувано на 12.09.25 в 08:27
Светлин Тачев

Очакват ни горещи есен и зима заради влизането в еврозоната

Новият вот на недоверие, който ще внесе опозицията, на фона на събитията в МВР и възможните оставки в системата, коментира в програма "Точно днес" политологът д-р Светлин Тачев от социологическа агенция „Мяра“.  Според него вотът на недоверие, който се подготвя, едва ли ще мине, защото правителството има осигурено мнозинство с ДПС  - Ново начало...

публикувано на 11.09.25 в 11:06

Реновираното ОУ "Райна Княгиня" ще посрещне учениците си

Мащабните ремонтни дейности в Основно училище „Райна Княгиня“  - Пловдив ще приключат до 15 септември и училището ще отвори врати за своите ученици в напълно обновена среда. Директорът д-р Мария Гайдарова съобщи, че при тях все още текат довършителните работи и ще бъдат готови да посрещнат децата в понеделник. Сградата е на 4 етажа и е изцяло..

публикувано на 11.09.25 в 09:44

Конфликтите не се отразяват на управлението на Пловдив

Какво да очакваме от новия политически сезон в Пловдив, който започна със скандал около оставката на замесник-кмета Владимир Темелков, оттеглена след намесата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и оставяща много въпроси без отговор. На този фон групите в Общинския съвет също търпят трансформации, а от „Независими за Пловдив“ поискаха извънредна..

публикувано на 10.09.25 в 10:59