Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жълт код за горещо време

| обновено на 21.07.25 в 08:14

Жълт предупредителен код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за цялата страна.

Днес ще бъде слънчево, като след обяд над планинските райони ще има временни увеличения на облачността, но ще е почти без валежи. Температурите още ще се повишат и ще е горещо, с максимални температури между 34° и 39°, в София - около 36°.

В планините ще бъде слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, но ще е без валежи. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 28°, на 2000 метра - около 21°.

По Черноморието ще бъде слънчево, след обяд и горещо. Ще духа морски бриз. Максималните температури ще бъдат 30° - 32°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

54-годишен мъж загина при пожар в Радилово

Мъж на 54 години е загинал при пожар в къща в село Радилово, община Пещера. При друг инцидент в Пловдив е пострадал 18-годишен младеж, съобщават от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Потушени са общо 30 пожара в страната, а пожарните екипи са реагирали на 57 сигнала за произшествия. С материални щети са възникнали 13..

публикувано на 21.11.25 в 08:25

Започва 17-то Дефиле на младото вино в Стария Пловдив

От днес до неделя в Стария град на Пловдив се провежда фестивалът „Дефиле на младото вино”. Неговото 17-то издание по традиция ще бъде открито с Дионисиево шествие, което тръгва в 13,30 ч. от площада пред общината, придружено от ансамбъл „Тракия“. Официалният старт ще бъде даден в 14 ч. на ул. „Съборна“, където Бог Дионис ще отвори първата..

обновено на 21.11.25 в 07:15

Музей на ютията отваря врати в РЕМ - Пловдив

Първият на Балканите музей на ютията отваря врати днес, в деня на Деня на християнското семейство.  Модерната сбирка представя над 1200 реликви от цял свят. Тя е част от структурата на Регионалния етнографски музей и се помещава в къщата на Невена Атанасова, на емблематичната ул. „Съборна“ в сърцето на Стария Пловдив. Колекцията от ютии е..

публикувано на 21.11.25 в 07:11

Честват 30 години "Социология" в ПУ "Паисий Хилендарски"

С тридневна конференция социолозите от Философско-историческия факултет на ПУ „Паисий Хилендарски“ ще отбележат 30-годишнината от създаването на специалността във висшето училище.  Форумът е под надслов „Метаморфозите на света, залозите на социологията“.  В програмата на честването ще се проведе кръгла маса с участието учредителите на..

публикувано на 21.11.25 в 06:30

В Момчиловци отбелязват 8 златни и 3 диамантени сватби

Родопското село Момчиловци отбелязва Въведение Богородично с осем златни и три диамантени сватби. Село Момчиловци за поредна година ще отпразнува въведение Богородично, Деня на християнското семейство и православната младеж.  Празникът ще бъде тази вечер от 17.00 в Музея на селото.  Жителите на Момчиловци тази година ще почетат осем семейства със..

публикувано на 21.11.25 в 06:16