БАБХ въведе нови ограничения в Пловдивска област, за да ограничи огнищата на шарка по дребните преживни животни. Прекратяват се посещенията на служителите на фонд „Земеделие“ и други контролни органи в животновъдните ферми. Временно се преустановяват и посещенията на ветеринарни лекари със сключени договори за обслужване. Достъпът се допуска само при подаден сигнал или при наличие на информация за влошено здравословно състояние на животни. Спира се и пробовземането на сурово мляко от стопанствата.
В сила остават и въведените до момента забрани, включително за паша на животните и провеждане на пазари. Към момента броят на констатираните огнища в област Пловдив е 54. Най-тежко засегнати остават общините Марица и Раковски. Вчера бе решено умъртвените заради заразата овце и кози да не се загробват, а да се изгарят в инсенератор край Пловдив. Междувременно част от животновъдните организации в страната поискаха задължителна ваксинация на стадата срещу шарка, но мярката не среща одобрението на всички.
Според председателя на сдружение "Обединени български животновъди" Бойко Синапов, единствената алтернатива е имунизацията, каквото е и желанието на стопаните. "В противен случай", по думите му, "съвсем скоро този отрасъл ще изчезне, а фермерите ще останат без препитание".
Обществена поръчка за мултифункционална зала на ЕГ „Пловдив“ обяви общината. Тя е на стойност 12 млн. лева, като цената е за проектиране, изграждане и надзор. Заданието включва проектиране и изграждане на залата с пристройка с обслужващи помещения, лекоатлетическа писта с полиуретанова настилка, футболен терен с омекотяваща подложка и..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров, предшественикът му Здравко Димитров и районният кмет на „Централен“ Георги Стаменов прерязаха лентата на новата детска ясла в квартал „Съдийски“. На откриването присъстваха заместник - кметовете Владимир Темелков, Николай Бухалов и Хакъ Сакъбов. Сградата е на стойност близо 3 милиона лева и в нея ще се..
През следващата седмица Община Пловдив ще организира специално посещение на родители в Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“, където продължават ремонтните дейности. Това обяви пловдивският кмет Костадин Димитров, който уточни, че целта е да стане ясно какви са конструктивните особености на сградата, а строителите и Община Пловдив да..
От 16 септември до 23 октомври жителите и гостите на Панагюрище ще могат да видят оригинала на Панагюрското златно съкровище в зала „Трезор“ на Историческия музей, съобщиха от културната институция. Последно съкровището беше в Панагюрище през август миналата година. Деветте съда ще бъдат изложени в специално изградена зала, създадена с дарителски..
Мечка е заснета от камера да се разхожда по улица в Доспат. Това се вижда на скрийншот от видео пред къщата на Валентин Ашиков на улица „Георги С. Раковски". Мечката е със средна големина. Камерата е уловила животното в 03:00 часа посред нощ пред къщата на Ашиков. През последните години сме нямали движение на мечки в района, това е първата, която се..