Проверки за нелегален превоз на дребни преживни животни проведоха тази сутрин два полицейски екипа на изхода на село Скутаре към източния обход на Пловдив към Рогошко шосе. Акцията е част от поредицата специализирни операции във връзка със забраните, наложени заради разпространението на шарка по овцете и козите.
От началото на месеца са извършени близо 1 400 такива проверки в Пловдивска област, съобщи главен инспектор Костадин Спасов от сектор „Охранителна полиция“ с уточнението, че се проверяват автомобили, за които има предположения, че могат да извършват такъв транспорт – микробуси, лекотоварни и тежкотоврни автомобили.
Нарушения на този етап не са констатирани. При откриването на такива полицията вика на място дежурен екип на Българската агенция по безопасност на храните, за да състави акт и наложи санкция.
Освен проверките за нелегален превоз на дребни животни от полицията са извършили и 16 проверки по сигнали за незконни тържища на животни. При тях също няма нередности. При превантивната работа е извършен обход на животновъдите и са обиколени 137 ферми за овце и кози.
Проверките ще продължат в различни часове и дни на територията на общините „Марица“, Съединение, Садово, Първомай и Карлово, както и в цялата Пловдивска област.
Припомням, че от вчера е в сила и забраната за движението на дребни преживни животни в цялата страна, която е с най-голяма концентрация на заболяването с над 90 огнища и близо 9 000 заразени овце и кози.
Община Карлово ще предостави средства за ремонт в Акушеро-гинекологично отделение на МБАЛ „Д-р Киро Попов“. Община Карлово ще предостави субсидия в размер на 60 000 лева за ремонтни дейности в АГ отделението на МБАЛ „Д-р Киро Попов“, това реши Общински съвет Карлово. Средствата ще бъдат изразходвани за належащ целеви ремонт на..
Започна дългоочакваната реконструкция на "Рогошко шосе“, който е на стойност 11 милиона лева. Заради ремонтните дейности от днес е затворен участъка от разклона на рогошките гробища до границата с Община „Марица“. Там ще се работи през следващите два месеца, а целият участък от 4,5 километра, който стига до гробищния парк трябва да приключи..
Електрозахранването в община Раковски вече е трайно възстановено, след като екипи на Електроенергийния системен оператор работиха за отстраняване на аварията в продължение на повече от две денонощия. Вчера на място в авариралата 110 - киловолтова подстанция „Раковски” беше доставен нов трансформатор, който през изминалата нощ беше монтиран, изпробван и..
Апелативният съд в Пловдив потвърди постоянния арест на обвиняемите от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има опасност да извършат други престъпления. Петима от тях обжалвама мерките си за неотклонение, а един не го направи. След днешното решение на апелативните магистрати всичките шестима обвиняеми остават в..
Тежка, но под контрол остава ситуацията с шарката по овцете и козите в района на Пловдив. Заболяването е ограничено основно в рамките на областта. Това стана ясно след днешното заседание на щаба, свикан от областния управител Христина Янчева. Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните д-р Светлозар Патарински..