Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията.
Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като огънят е бил потушен предварително, няма пострадали хора.
Пред разследващите 46-годишният местен жител, оказал се криминално проявен и осъждан. Признал е, че се опитал да запали медни проводници. В момента той е задържан за срок от 24 часа. Работата по случая продължава под надзора на Районна прокуратура Пловдив.
Оттам отново предупреждават, че 90% от пожарите възникват от човешка дейност, доста често и злонамерена. Настоятелно се призовават хората особено в сегашния пожароопасен сезон да не ползват открит огън (барбекю, зимнина, почистване), тъй като високите температури и силният вятър бързо предизвикват пожари, които се разпространяват бързо и често неконтролируемо.
113 години от Освобождението на Родопите и празник на Общината отбелязват в Смолян. Официалното тържество ще бъде на връх Средногорец с панихида за загиналите в боевете на родопската Шипка и освобождението на Родопите. Пред паметника Костница ще бъдат поднесени венци и цветя. По повод празника на града от Държавния архив представят паметници на..
Днес от 7 до 18 часа ще се извършва ремонт на настилката АМ „Тракия“ в платното за София. Ремонтът ще е между 61-ви и 60-и километър на АМ „Тракия“ край Пазарджик. От АПИ информираха, че движението ще се осъществява по изпреварващата лента, като активната и аварийната лента ще бъдат ограничени. От днес, 21 октомври, до 24 октомври (петък),..
Националната кампания „Парад на професиите: Открий таланта си, избери професия“ стартира от Пловдив със среща на младежите с професиите от бъдещето. Форумът се организиран от Агенция за корпоративно развитие „ОМНИ Хюмън Девелопмънт“. Събитието е част от националната кампания за кариерна информираност на младежи до 29 г., ученици и студенти –..
Семейството, близки и приятели на жестоко убития преди две години 21-годишен Ангел Здравков от Пазарджик се събраха пред Съдебната палата в Пловдив днес с искане за справедливост и потвърждаване на доживотната присъда на убиеца Никола Райчев. Протестиращите застанаха с плакати с надписи "Справедливост за Ангел! Докажете че, че ви пука за за българските..
Движението в тунела на бул. „Цар Борис III Обединител“ в Пловдив ще бъде ограничено за няколко часа тази вечер. От 22 часа до 6 часа сутринта ще бъде спряно преминаването на автомобили от кръстовището с ул. „Патриарх Евтимий“ до кръстовището с ул. „Железарска“. Причината е подмяна на осветителните тела.