Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Село Труд излиза на безсрочни протести заради транспортната криза

| обновено на 09.08.25 в 20:24

Жителите на пловдивското село Труд подготвят безсрочни протести заради транспортната криза. Те обвиняват институциите в бездействие и настояват за спешни мерки преди началото на учебната година.

В момента маршрутната линия между селото и града се движи на големи интервали от по няколко часа, което според местните жители означава, че на практика автобусен транспорт почти няма– пише в обръщение до медиите и институциите инициативният комитет на хората от селото - „Бъдеще за село Труд“.

Редовен обществен транспорт липсва, а жителите разчитат основно на лични автомобили или нерегламентирани превозвачи.Според организацията, липсата на действия от страна на Министерството на транспорта и община Марица води до институционален застой. 

Представители на сдружението посочват, че кметът на общината не е предприел стъпки за осигуряване на финансиране на по-качествена транспортна услуга дори краткосрочно, включително и след създаването на експертна комисия към Областната управа.

Каузата получава и подкрепа и от местния бизнес, който вижда в липсата на редовен транспорт пряка пречка за достъпа на работници и клиенти,а с наближаването на учебната година проблемът се задълбочава.  

До края на месеца ще бъде обявена официална дата за начало на първия от серията безсрочни протести, които ще ескалират, ако не се предприемат спешни мерки – предупреждават от сдружението „Бъдеще за село Труд“. 


По публикацията работи: Севдалин Палаузов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Авариен ВиК-ремонт ограничава движението в кв. „Прослав“

Нарушено е водоснабдяването в квартал "Прослав" заради авариен ремонт на ВиК. Отстраняването на повредата налага ограничаване на движението в част от квартала. От  09:00 ч. до 17:00 ч. се спира  движението по ул. „Битоля“ - в отсечката между улиците  „Космос“ и  „Борис Петров“. Маршрутите  на  автобусни линии № 6, 15, 24, 66 и 222 от вътрешноградския..

обновено на 27.09.25 в 13:14

Пловдивчани ще гледат волейболния финал на голям екран до фонтаните

Община Пловдив ще постави голям екран до фонтаните на пл. "Стефан Стамболов", за да може  пловдивчани и гостите на града  да гледат финала на Световното първенство по волейбол и да подкрепят българските национали,  съобщи във фейсбук кметът Костадин Димитров. Утре българите ще се изправят срещу световния шампион Италия, която победи Полша с 3 на 0..

публикувано на 27.09.25 в 13:13

Лидерът на ГЕРБ не разбира омразата и хейта на президента Радев

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че не разбира „омразата и постоянния хейт“ на президента Румен Радев към него и правителството.  Изказването на Борисов бе по време на откриването на Националната академия на младежката организация на партията в Панагюрище, на която присъстват вицепремиерът Томислав Дончев, депутатът Николай Нанков и..

публикувано на 27.09.25 в 11:07

Пловдивските адвокати са против Иван Гешев да е адвокат в Перник

Адвокатската колегия в Пловдив се разграничи от решението на колегите си в Перник да впишат като адвокат бившия главен прокурор Иван Гешев. В декларация те заявяват, че решението на Адвокатския съвет в Перник има отражение върху авторитета на цялата адвокатура и нейния обществен облик като един от гарантите на правовата държава.  Те подчертават,..

публикувано на 27.09.25 в 10:36

С велопоход лекари и пациенти отбелязват Световния ден на сърцето

Велопоход за здраве и по повод Световния ден на сърцето – 29 септември ще стартира на Гребната база в Пловдив. Организатор е Отделението по Кардиохирургия на УМБАЛ „Пълмед“, както и велоклубовете „Крива спица и „7Хилс“. Мотото на тазгодишния веломаратон е "Една мисия! Заедно правим сърцата по-силни!". Трасето на  „Вело Пулс Пловдив 2025“  е с..

обновено на 27.09.25 в 07:31