Пожар е пламнал в иглолистната гора над хисарския квартал Веригово, съобщиха от община Хисаря.
Оттам призовават всеки, който желае да помогне, да се яви пред сградата на общинската администрация в курортния град.
Доброволците могат да си носят лопати, тупалки или метли, вода и мокри кърпи или дрехи, а също ръкавици, маска и по плътни дрехи за своя лична защита.
Огънят е пламнал в гората по пътя за хижа Фенера на площ около 5 декара и не е в близост до населени места, съобщи кметът на Хисаря Ива Вълчева. Според нея сигнал за пожара е подаден малко след 14 ч.
"Веднага тръгнаха екипи от пожарната в Хисаря, доброволното ни формирование е на терен, заедно с общинското горско предприятие и земеделска техника с водоноски“, добави Вълчева.
Преди минути от общината съобщиха, че огънят е овладян.
Младежът, дал фентанил на момиче, починало след употреба му, остава в ареста. 21-годишният Михаил Максимов е с най-тежката мярка за неотклонение след решение на апелативните магистрати в Пловдив. Той е с повдигнато обвинение, за това, че на 23 август дал опасното вещество на 18-годишно момиче в парк зад стадион "Христо Ботев". След приема на..
Владимир Темелков остава в екипа на кмета Костадин Димитров, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ. Решението е взето на среща с председателя на партията Бойко Борисов. След нея Костадинов и Темелков са декларирали, че заедно ще продължат да работят в интерес на гражданите на Пловдив. „Идеите и енергията на Владимир Темелков дават огромна..
27-годишен наркодилър е арестуван в пловдивския квартал "Изгрев" с близо 50 грама фентанил. Опасният опиат е бил пакетиран и разпределен в 300 дози. Високорисковото наркотично вещество е на стойност над 5 700 лева. Мъжът е задържан в събота на ул. "Ландос" при полицейска проверка. В ръчната си чанта той държал найлонови пликчета със..
Голямо количество контрабандни парфюми са иззети при специализирана операция на Икономическа полиция в Пловдив. Акцията е проведена след сигнал, че пловдивчанин разпространява фалшиви парфюми с неустановен произход. Той ги предлагал по интернет, като ги рекламирал като продукти на различни световноизвестни марки и ги изпращал до клиентите чрез..
Пастир е задържан за причиняване на пожара в района на Гребната база в Пловдив. По първоначални данни на разследващите от Второ районно управление на полицията огънят е тръгнал от незагасена цигара, хвърлена от 53-годишният мъж. По случая е образувано досъдебно производство. Припомням, че пожарът пламна вчера следобед и обхвана сухи треви,..