Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сифу Станислав Багалев за успехите на българския вин чун


Със сифу Станислав Багалев  говорихме за  изминалата, богата на събития за българския вин чун година,   като специално  обърнахме внимание на предстоящия Форум за самоотбрана и превенция на насилието.
През изминалата година Станислав Багалев неколкократно посети Китай както за състезания , така и за да преподава вин чун на китайските спортисти. Това е особено висока чест, защото представлява признание не само за личните качества на Багалев като треньор, но и е заслужена оценка на постиженията на изградената през годините  европейска методика за изучаване на това традиционно китайско бойно изкуство, синтеза на различните школи. Това - сподели той- е точно ин-ян -обединение на традицията на Изтока с тази на модерния Запад.
През юли е имало много голям международен лагер в Созопол, на който са присъсвали спортисти от Белгия, Гърция и САЩ.
В Америка вече близо 25 години един от най- близките приятели и ученици на Багалев има най-голямата школа по вин чун в Чикаго, от което той е много горд.
"С голямо удоволствие ви каним на първия по рода си Форум по самоотбрана и превенция на насилието, който ще се проведе в Пловдив на 26 октомври 2025 г. Събитието е инициирано с подкрепата на Кмета на град Пловдив, Дирекция "Спорт и младежки дейности", както и със съдействието на Българската федерация по Ушу.
Форумът има за цел да повиши информираността, подготовката и личната сигурност на участниците чрез практически занимания и демонстрации, подходящи за различни възрастови и социални групи."-обяви Багалев.
 Чуйте цялото интервю в звуковия файл!



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Училищните библиотеки са притегателно място за всяко дете

В наши дни все по-рядко всъщност се срещат училища с училищни библиотеки. Kак се промотира най-успешно всъщност една училищна библиотека и какви са дейностите с които могат да бъдат грабнати днешните деца, попитахме Деана Атанасова, удостоена с  отличието "Училищен библиотекар на годината".  Награда, която й бе връчена в Деня на народните..

публикувано на 07.11.25 в 13:59

„Алтер его“ - афористика, китара, мундхармоника и карикатури

Интересни са гостите на „Алтер его” тази събота! Ще разговаряме с един от водещите афористи на България Валентин Димитров.  Ще отворим ефира за барда Румен Спасов, който ще представи песента си „Една малка любов” по стихове на Мария Донева. С Цочо Пеев ще подредим малка радио-карикатурна изложба. А в рубриката „Гласове, които помним“ ще излъчим..

публикувано на 07.11.25 в 10:40

Експресивният свят на Светлин Колев оживява в нова изложба

На 7 ноември, от 18:30 часа, в галерия “Marina Franzetti“ ще бъде открита самостоятелната изложба живопис на Светлин Колев, един от онези пловдивски художници, които впечатляват с тиха сила и искреност в творчеството си. Роден през 1979 година, Светлин Колев завършва Националната художествена гимназия “Цанко Лавренов“ със специалност..

обновено на 06.11.25 в 16:31

Диди Катеринова представя "Послания на Вселената"

Диди Катеринова е визуален артист, който превръща всяка своя творба в отражение на вътрешния свят. В изкуството ѝ хармонията между форма и емоция, между видимото и невидимото, оживява чрез светлина, линии и цветове, вплетени в символичен език на общуване между човека и Космоса. „За мен изкуството е път на красотата и хармонията – начин да се..

публикувано на 06.11.25 в 11:52
Скулптурата „Търбухът“ на Аниш Капур отразява хората като извънземни.

Стойчо Керев за неизбежната среща с извънземен разум

С журналиста, писател и експерт по езотерика и конспирология Стойчо Керев  разговаряхме за най- обсъжданото астрономично явление на годината- астероидът 3I Aтлас. Обсъждахме интергалактическия характер на астероида с размер на Манхатън и признаците, които карат учени като американския астроном от Харвардския Университет Ави Льоб да предполагат , че..

публикувано на 05.11.25 в 17:05