Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близо 1,5 млн. лв. са иззети от четиримата, арестувани в Столипиново за пране на пари

| обновено на 09.10.25 в 14:49
Снимка: БТА

Четирима мъже са задържани за участие в организирана престъпна група за пране на пари в Пловдив. Обвиняемите са на възраст от 22 до 59 години. От домовете им в "Столипиново" били иззети големи суми пари -  над 180 000 лева и 640 000 евро, както компютри и телефони.

Разследването сочи, че част от обвиняемите са се занимавали с набиране на кандидатки за еротични модели, на които създавали профили в еротичен сайт, но плащанията от клиентите пренасочвали към свои банкови сметки. 

Така в един от случаите на млада жена само за година били отклонени заработените от нея 2 млн. и 800 хил. щатски долара, без нейното знание. Натрупаните средства задържаните влагали в недвижими имоти, злато и луксозни автомобили.

Четиримата мъже са задържани за пране на пари и данъчни престъпления. Те са в ареста с прокурорско постановление за 72 часа, като предстои насрочване на съдебно заседание за определяне на мерките им за неотклонение.

По публикацията работи: Емил Костов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Спор за жена е причината за жестокото убийство в Мадан

Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката.  Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..

публикувано на 27.11.25 в 16:59

Възстановенo е движението по ремонтиранoто Голямоконарско шосе

Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели.  Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..

публикувано на 27.11.25 в 14:14

Задържаха мъж в Пловдив, откраднал матраци за 77 000 лева

Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния.   Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..

публикувано на 27.11.25 в 13:59

За втори път кола връхлита аптеката на ъгъла на улиците "Богомил" и "Родопи"

Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа.  Инцидентът става след като  заради  отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..

публикувано на 27.11.25 в 12:48

Издирват млада жена, откраднала стоки за 120 лв. от дрогерия

Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..

публикувано на 27.11.25 в 11:22