Жителите на пет села от Пловдивска област излизат на нов протест заради състоянието на междуселищния транспорт до Пловдив. На 12 октомври от 16:00 часа пред читалището в село Рогош ще се съберат жители на Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре.
Организаторите настояват за промяна и подобряване на транспортната услуга, тъй като в момента стотици хора пътуват всеки ден в стари, неудобни и нередовни маршрутки.
„Това не е просто неудобство – това е въпрос на достойнство и право на нормално придвижване“, посочват протестиращите. Те подчертават, че действията им не са политически, а представляват гражданска инициатива на хора, които ежедневно ползват обществения транспорт и искат реално подобрение на услугата.
Протестиращите настояват линия №8, която обслужва петте населени места, да бъде по-добре организирана, а по нея да се движат повече превозни средства, каза в интервю за Радио Пловдив Димитър Йорданов от Рогош.
Той обясни, че основното искане към институциите е да се използват всички законови разпоредби, за да се изпълнят исканията им.
Протестът ще започне от читалището в село Рогош и ще стигне до кръстовището на главния път. На него ще бъде сформиран Инициативен комитет.
В неделя на пореден протест ще излязат и жителите на село Труд, които също настояват за подобряване на междуселищния транспорт.
Цялото интервю с Димитър Йорданов можете да чуете в звуковия файл.
Хазартна зависимост на 21-годишния внук е в основата на трагедията, завършила с три трупа, в садовското село Поповица. Това съобщи наблюдаващият прокурор по делото Ангел Ангелов. Двойно убийство и самоубийство в Поповица По думите му водеща е версията, че 82-годишният дядо е прострелял смъртоносно внука си заради възможността той да продаде..
Работещи в „Български пощи“ в Панагюрище се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България национален протест с искане за по-високи заплати. Служители в града излязоха пред сградата на пощата с плакати. Посланията им бяха за: „Осигуряване на необходимото финансиране на „Български пощи“ ЕАД“ и „Гарантиране на..
До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности. Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление. Още преди..
Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков от "Организация и контрол на транспорта". Това е четвъртият зам-кмет по транспорта от началото на мандата на Костадин Димитров, който започна през 2023 г. Душков сменя досегашния Александър Държиков, който отново ще поеме общинското предприятие "Жилфонд". Смяната бе..
Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..