Сдружение „Изкуство във времето“ открива своя шести, творчески, сезон с традиционния концерт „Viva la Musica“, който ще се състои на 22 октомври (сряда), от 18. 00 часа, в Областна администрация – Пловдив. Събитието се провежда под патронажа на областния управител проф. Христина Янчева.
„Щастливи сме, че ще открием новия си сезон именно с този концерт, който вече се превърна в традиция за Пловдив. Изказваме сърдечна благодарност към домакините ни. Благодарим и за безвъзмездно предоставения прекрасен роял „Бьозендорфер“, който ще звучи по време на вечерта“, споделя пианистката д-р Злателина Коларова – една от основателките на Сдружението.
В концерта ще участват музикантите от Сдружението – Павел Генов (цигулка), Никола Николов (виолончело) и Злателина Коларова (пиано), както и прекрасните сопрани Ивелина Рашкова и Мария Стоименова.
Програмата е стилово разнообразна и вдъхновена от есенните багри, като включва произведения на композитори от Италия, Франция, Австрия, Испания, Русия, Германия, Чехия и България – Петър Льондев и Георги Славчев.
Настоящата 2025 година е особено важна за хората създали сдружението „Изкуство във времето“. НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив училището, чиито възпитаници са всички членове на Сдружението, отбелязва своя 80 годишен юбилей.
В чест на юбилея на сцената ще излязат и млади таланти, ученици от музикалното училище - Калина Борисова и Адам Рамадан, от класа по цигулка на Евгения Ночева, както и Александър Димитров и Теодора Василева, от класа на Павел Генов.
„Искаме да покажем и бъдещето на България, младите хора, които продължават традицията и духа на нашето музикално училище,“ споделя д-р Злателина Коларова.
Един от вълнуващите моменти на вечерта ще бъде изпълнението на химна на Пловдив, по стихове на Петър Анастасов и музика на Георги Славчев, също възпитаник на пловдивското музикално училище. Произведението е създадено през 90-те години, след конкурс на Община Пловдив и е сред емблемите на града под тепетата.
„За нас е мисия да разпространим тази прекрасна музика и текст, за да знаят пловдивчани и гостите на града, че имаме такова богатство", добавя д-р Злателина Коларова.
Екипът на „Изкуство във времето“ изказва специална благодарност и към Нестор Юруков, ученик от Националната гимназия за екранни и сценични изкуства, който заснема концертите на Сдружението и активно участва в творческите им проекти.
След „Viva la Musica“, музикантите подготвят и своя традиционен коледен концерт „В навечерието на Рождество“, който ще се състои в Народна библиотека „Иван Вазов“ – Пловдив.

На 20 ноември, от 17.30 часа, Етнографски музей – Пловдив ще бъде домакин на едно вълнуващо духовно и културно събитие – среща с Йорданка Хаджийска и представяне на нейната книга “Силата на обредния хляб“. Книгата разкрива хляба като свещен символ. Като връзка между човека, земята и Небето, между традицията и съвременния българин...
Възрожденските къщи на Стария град в Пловдив отварят широко вратите си за седемнадесетото издание на „Дефиле на младото вино”, което ще се проведе на 21–23 ноември. Традицията на фестивала продължава, но всяка година добавя нещо ново. През тази година в 17 различни обекта – музеи, галерии, културни центрове, хотели и ресторанти – ще..
Бояна Карпатова обича филмовата музика, а Селин Дион и Тина Търнър са сред любимите ѝ световни артисти. Тя вярва в мечтите, вдъхновява се от хубавата книга и е отдадена изцяло на своето семейство и на музиката. Новата ѝ авторска песен "Продължавам" е призив да ценим споделените мигове с любимите хора, докато са близо до нас на тази земя...
Авторска сатира от водещия Петър Краевски, ефирни престрелки с неговото алтер его Краю Петровски, блиц интервюта с двама специални гости, памет за Станислав Стратиев и смехомаратон – това сме заложили в „Алтер его“ тази събота. А музиката – здрав, мелодичен рок. Имате всички основания да ни слушате. Опитайте. Може и да не съжалявате. „Алтер..
Силата на човешкия дух не познава граници! Припомнихме си тази максима и днес в Световния ден на добротата и Международен ден на незрящите хора, с един от любимите ни събеседници Виктор Асенов - единственият незрящ ултрамаратонец в България. "Сърцето ми е пълно. Наистина, хора!", споделя самият той в профила си във фейсбук, защото именно днес, а и..