Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Догодина започва изграждане на скоростния път Асеновград - Смолян

Снимка: МС

Изграждането на скоростен път от Асеновград до Смолян и подобряването на транспортната достъпност на населените места в района на Родопите беше обсъдено  на  работното  съвещание  при  министър-председателя  Росен  Желязков с министри, ръководството на АПИ, депутати и представители на областната управа в Смолян и кметове на общини.

Към момента има изготвен технически проект и от следващата 2026 година стартират процедурите по възлагане, като целта е в максимално кратки срокове да е готово частичното разширяване с трета лента на пътя Асеновград – Смолян, включително обхода на Чепеларе.

Паралелно с това се изготвя технически проект и се подготвят всички необходими процедури за допълнително увеличаване на габаритите, така че целият път да бъде разширен до четирилентов скоростен път.

В  хода  на  разговора  беше  подчертан  също  потенциалът  за  развитие  на региона чрез привличане на повече инвестиции и създаване на трайни работни места.  Акцентирано  беше  върху  значението  на  транспортната  свързаност  за подобряването на условията за правене на бизнес.


По публикацията работи: Паолина Комсалова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Санират блок с 48 апартамента в район "Централен"

Започва енергийното обновяване на многофамилна жилищна сграда на бул. „Шести Септември” № 203-205 по етап 1 на Програмата за устойчиво енергийно обновяване на Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Сградата с 48 домакинства. Следващите 5 месеца фирмата изпълнител ще изолира външните ограждащи конструкции, подовете..

публикувано на 11.11.25 в 16:26
Министър Гроздан Караджов инспектира пробива под Цнтрална гара - Пловдив

Завършват пробива под Централна гара в Пловдив догодина през юни

Пробивът под Централна железопътна гара в Пловдив е готов на 85%. Това обяви след инспекция на проекта за железопътен възел Пловдив транспортният министър Гроздан Караджов. Очаква се той да бъде финализиран до края на месец юни следващата година.  Проектът предвижда цялостен ремонт на коловозите и контактната мрежа, обновяване на системите за..

обновено на 11.11.25 в 14:50

Избрана е фирмата, която ще обследва Бетонния мост

От следващата седмица започва обследването и изготвянето на техническото задание на Бетонния мост в Пловдив в частта му, която трябва да бъде реализирана от Община Пловдив.  За изпълнител на обществената поръчка е избрана фирмата  "Ей Джей Консулт" ЕООД, която е дала оферта от 146 хиляди лева без ДДС. В тази сума е включен авторският надзор, а..

публикувано на 11.11.25 в 14:49

Варненска фирма ще прави Генералния план за движението в Пловдив

Варненската фирма „Инжконсултпроект“ е избрана за изпълнител на обществената поръчка за изработване на Генерален план за движението в Пловдив. При прогнозна стойност от 300 000 лева тя е предложила цена от 236 400 лева и е получира пълните  100 точки в оценката на комисията. Офертата на другия кандидат “Ий Кей Джей България Кънсълтинг Енджиниърс”..

публикувано на 11.11.25 в 12:40

"Коледата е възможна" стартира в Хисаря

Община Хисаря стартира традиционната благотворителна кампания „Коледата е възможна“. Събират се дълготрайни хранителни продукти за подпомагане на семейства в нужда. Събраните пакетирани продукти като брашно, ориз, макарони, консерви и др. ще бъдат разпределени между нуждаещи се възрастни хора, самотни родители и социално слаби семейства...

публикувано на 11.11.25 в 12:20