Размяна на книги ще се проведе във Варна от 26 април до 10 май, като в проявата могат да участват хора от цялата страна. Това каза за Радио Варна Наталия Николова, основател на Фондация „Академия за рециклиращо изкуство“, която е организатор на събитието вече трета година поред.
Всеки може да размени книгите от собствената си библиотека и да вземе каквито и колкото поиска по време на размяната. На живо книги ще се обменят в творческата работилница на фондацията, която във Варна се намира на ул. „Хаджи Стамат Сидеров“ №32 и ще е с работно време от 11.00 до 15.00 часа през работните дни.
За всички хора, които не могат да присъстват на живо е варианта да се включат през социалните мрежи, където е създадена група на събитието и в нея ще се публикуват снимки на книгите, каза Наталия Николова. Освен книги ще се разменят още списания и учебници. Приема се всякаква литература.
Инициативата е част от събитията с цел „Нулев отпадък“ и е един прекрасен повод да дарим или да разменим книги, допълни Наталия Николова.
Книгите, които останат след размяната, ще бъдат дарени на библиотеки в малките населени места в цялата страна или в социални заведения.
Общинските съветници Николай Стефанов и Йордан Кателиев излизат под домашен арест, предаде БНР. Софийският апелативен съд промени мярката им за неотклонение на заседание днес. Според съдебния състав има обосновано предположение за участието им в организирана престъпна група, но вече няма опасност да извършат други престъпления в степен, която да..
Министерството на външните работи остро осъжда вандалските прояви срещу синагогата в град Варна и срещу Паметника на благодарността в град Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Категорично недопустимо е с подобни преднамерени злодеяния да се хвърля сянка върху историческите постижения..
Дело за ликвидирането на Камчийски пясъци като защитена зона ще разглежда днес Върховния административен съд. Заседанието на делото във ВАС е насрочено за 14 ч. Четири фирми, собственици на терени, получени по линия на т.нар. заменки по време на правителствата "Сакскобургготски" и "Станишев", обжалват решението за обявяване на Камчийски..
Лекция на тема "Презастрояване и градоустройство във Варна" организира днес председателят на Експертния съвет по устройство на териториите - архитект Кристиян Саралиев. Събитието ще започне от 17.30 часа в зала "Пленарна" на Община Варна и на нея са поканени всички, които искат да научат повече за работата и предизвикателствата пред ЕСУТ и порочните..
Обявен за общодържавно издирване, криминално проявен, осъждан и с влязла в сила присъда варненец на 52- години е задържан от екип на Трето районно управление на полицията. Униформените са проверили мъжа вчера, а той им е представил чужд документ за самоличност. Така, няколко часа по- късно, те са го превели в затвора за изтърпяване на наказанието. По..
Кметът на София Васил Терзиев излезе с пост в социалните мрежи преди очакваното днес решение на Столичния общински съвет столицата официално да стане нов домакин на срещите от Европейското първенство догодина, заменяйки Варна. Европейското първенство по волейбол да бъде с домакин София, а не Варна, настоява кметът на столицата. В публикация в..
Реките Янтра и Белица вдигнаха сериозно нивата си тази нощ и около 5 часа достигнаха критични стойности за разлив и наводнения във Велико Търново, Килифарево и Дебелец, предаде БНР. На рисковите точки в най-ниските части на Велико Търново има дежурства от противопожарната служба. Няма залети жилищни имоти и пострадали паметници на културата, заяви..