Шофьорите, на които им предстои пътуване в почивните, да тръгват с автомобили готови за зимни условия. Прогнозата на метеоролозите е за снеговалежи и силен северозападен вятър, което е предпоставка за преспи и навявания. За днес, събота, е определен предупредителен жълт код за опасно време в 26 области.
Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да карат със съобразена скорост и повишено внимание, да спазват необходимата дистанция и да не предприемат рискови изпреварвания. Блокирането на движението от превозни средства с неподходящи – износени гуми, блокира пътуването на всички останали шофьори и затруднява работата на снегопочистващата техника.
Областните пътни управления и пътноподдържащите дружества следят метеорологичните прогнози и са в готовност да предприемат максимално бързо необходимите действия за обработка на настилките, за да се осигури проходимостта на пътищата. Приоритет са автомагистралите, най-натоварените направления по първокласната и второкласната пътна мрежа и проходите, осигуряващи връзките между Северна и Южна България. За повишаване безопасността на движение при необходимост е възможно да се затварят отделни участъци за обработване на настилките с химически вещества и инертни материали, а там, където се налага заради силния вятър, снегонавявания или слаба видимост, е възможно трафикът да се ограничава временно до подобряване на метеорологичните условия и почистването на пътя.
Община Варна обезопаси с делинеатори (антипаркинг колчета )велосипедната алея до стадион „Спартак“ по протежението на бул. "Васил Левски", съобщиха от общинския пресцентър. Пътните ограничители са поставени от автобусната спирка пред стадиона до входа на близкия търговски комплекс. Причината е, че велоалеята често се ползва за паркинг на автомобили,..
Непроходима, кална и в лошо състояние е улица "Коста Цонев" в местността Пчелина. С този сигнал към редакцията на Радио Варна се обърна Йордан Дойчев, който живее със семейството си на номер 5. "Жена ми е с количка, всеки път се налага да ѝ помагам, като затворници сме" , посочи Дойчев. Целият блок е най-засегнат, каза той, и допълни, че той, заедно..
Пролетните култури пшеница и ечемик в област Добрич са в много добро състояние, показват данните на Добруджанския съюз на зърнопроизводителите. Заетите площи на територията на областта с двете култури са от над 1 300 000 декара. През последните четири години не е имало толкова благодатна за земеделието зима, посочи председателят на..
Вчера, около обяд, на централен варненски булевард, служители на Второ Районно управление се опитали да спрат за проверка лек автомобил. Полицаите подали звуков, светлинен сигнал, последвало разпореждане и по мегафона, но 22-годишният водач, жител на Шумен, не спрял. Започнало преследване на автомобила - беглец, който малко по-късно предизвикал..
Постигнатите резултати и планираните дейности в рамките на кампания срещу употребата на вейп “С вкус на зависимост”, организирана от дирекция “Превенции”, Община Варна, ОД на МВР – Варна и РУО – Варна, ще бъдат представени на 5 март (сряда) от 14:00 ч. в Концертната зала на Младежкия дом. По време на събитието ще бъдат отчетени и наблюдаваните..
Мъж на 20 години, известен на МВР, е задържан за кражба на колело от велопаркинг пред голям търговски обект, след бързи оперативни действия на служителите на Трето Районно управление, съобщиха от пресцентъра на полицията във Варна. Сигнал за изчезналото превозно средство е подаден вчера. Униформените задържали грабителя за срок до 24 часа, а колелото..
Университетската ботаническа градина - Екопарк Варна, е затворен за посещения от 3 до 20 март, включително. Тазгодишното честване на празника Тодоровден там ще бъде отменено, съобщиха от Екопарка. Причината - забавяне на строително-ремонтните дейности по подмяна на магистрални водопроводи, минаващи през територията на градината. Университетските..