Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

НОВИЯТ ДЕН на 16 август с Иван Барбов

Мъдрите хора са казали, че са се пие по една чаша кафе сутрин е не само полезно, но и малко.

Без значение по колко кафе пиете, каним ви да го направите в компанията на Радио Варна и сутрешния радиоотбор в състав Иван Барбов, Валери Великов и звукорежисьорът Иван Тасев.

Във времето от 6.00 до 10.30 часа ще "дриблираме" ефирно по фланга на интересните теми, актуалните новини и хубавата музика.

Ето и темите днес:

Броени часове след празничния концерт и зарята по случай Деня на Варна – каква е ситуацията в пространството между Пантеона и Амфитеатъра в Морската градина провери репортерът Александър Йорданов.

Защо от Асоциацията по промишлено птицевъдство поискаха спиране на вноса на яйца от Украйна? Как се отразява той на бранша и какъв дял от яйцата на пазара са български? Темата коментираме с Даниел Божанков, председател на браншовата организация.

Яйцата не се използват в традиционната рецепта за паеля, но това ястие има толкова много разновидности, че нищо чудно да има и такава рецепта. За паелята с любов ще говорим с Николай Тодоров-Ник – българинът, който ще участва на финала на Световното първенство по приготвяне на паеля в родното място на това ястие Валенсия. С какво възнамерява да шашне испанското жури, ще ни разкаже след 10.00 часа.

Репортерът Емилия Николова пък ще ни потопи ефирно в своята обиколка из екзотичните ферми по Северното Черноморие – за трюфели, за охлюви и за стриди.

Ще ви срещнем отново и с пътешественика Пламен Узунов, който този път ще разкаже за двете лица на държавата Монголия.

Нова порция политически престрелки, този път заради предложението да се премахне двуинстационното производство по дела, свързани с оценката за въздействие на околната среда (ОВОС) и екологична оценка. Темата коментира Тома Белев от "Зелено движение" след 9.00 часа.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Chart

#797 ТОП 20 (14.02-21.02.2025)

публикувано на 14.02.25 в 10:55
Снимката е илюстративна

НОВИЯТ ДЕН на 14 февруари с Мариела Димитрова

В Деня на лозаря - Трифон Зарезан /нов стил/ ще говорим за любимите сортове на българите днес, за допирните точки между виното и любовта и за българския обичай в празничния ден -  зарязването на лозето за плодородие. Традицията и днес ще спазят в село Звездица до Варна. Как избират Царя на виното и за една почти неизвестна традиция от варненския..

публикувано на 14.02.25 в 06:05

НОВИЯТ ДЕН на 13 февруари с Иван Барбов

В навечерието на празника на виното и любовта и в Световния ден на радиото, сутрешният екип на Радио Варна ще се погрижи за усмивките и доброто настроение на всички влюбени в радиото, които ще посрещнат деня на любимите честоти. Ден нов, ден леко студен, но и с интересни теми, актуални новини и хубава музика подсладен. Иван Барбов,..

публикувано на 13.02.25 в 06:24
Чаша чай край зимното море

НА СВЕТЛО на 12 февруари с Валерия Василева

Интерактивна аптечна карта ще улеснява достъпа до информация за аптеки по местоположение и дейности. Тема с продължение: ботокс – истерията, резултатите от проверките на РЗИ-Варна до момента. Ученици от варненската Първа езикова гимназия са победители в тазгодишния конкурс „Млад благотворител“. Експерт по безопасност с коментар по темата..

публикувано на 12.02.25 в 13:06

"Новият ден" на 12 февруари

Българските деветокласници са най-силни по биология (но само в три области на страната), а по химия в половината области дори трудно "връзват" дори тройка. Физиката е малко по-добре от химията, но и там, както по математика средните оценки на близо 49 хил. ученици в 9-ти клас са около 3.00. Данните са от тестовете по природни науки, който Министерство..

публикувано на 12.02.25 в 06:56
Зимно море

НА СВЕТЛО на 11 февруари с Валерия Василева

Репортаж по темата за безопасния интернет, как да защитим личните си данни в социалните мрежи и да предпазим децата от пристрастяване към онлайн средата. Община Варна проверява инвестиционните намерения за Алея Първа - крайбрежната зона на морската столица. Липсват жизненоважни медикаменти за болните от епилепсия. За почитателите на..

публикувано на 11.02.25 в 13:45

На село в Генерал Колево

За пореден път посещаваме село Генерал Колево, община Вълчи дол. За пореден път изпитваме разочарование, пътувайки по пътя, осеян с дупки. Тук нищо не се променя, независимо от това кой е на власт. Хора и животни стоят в безвремие. В село Генерал Колево се срещнахме с младия кмет Хасан Хасанов и със случайни хора, които бяха до единственото..

публикувано на 11.02.25 в 09:58